IMG_4619

9 lutego na miejskiej hali sportowej rozegrany został Amatorski Turniej Siatkówki w Lęborku o puchar Pawła Papke. Zawody zorganizowane przez Lęborskie Towarzystwo Sportowe UNIA wraz Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku skupiają sympatyków siatkówki z całego województwa. Był to trzeci z czterech turniejów rozgrywanych w ramach Amatorskich Turniejów Siatkówki w Lęborku pod patronatem burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka i Pawła Papke posła na Sejm. Zespoły uczestniczące w turnieju przez 7 godziny walczyły o punkty i zwycięskie sety.

Najlepszym zespołem okazał się po raz trzeci z rzędu AZS Uniwersytet Gdański, który zwyciężył wszystkie mecze i zdobył puchar Pawła Papke, pokonując w finale zespół KSK Kołczygłowy. W meczu o trzecie miejsce AZS Lębork pokonał KS Strzebielino, które okazało się wielkim zaskoczeniem turnieju. Zespół ze Strzebielina miał bardzo młody skład i z turnieju na turniej gra coraz lepiej. Najlepsze cztery zespoły i czterech najlepszych zawodników otrzymało medale i statuetki przygotowane przez organizatorów i sponsorów firmy Meyn i Pawelczyk Development a najlepszy zespół AZS Uniwersytet Gdański otrzymał puchar Pawła Papke wielokrotnego reprezentanta Polski w piłce siatkowej a obecnie Posła na Sejm RP i członka Zarządu PZPS.

Do zakończenia całego cyklu Amatorskich Turniejów Siatkówki w Lęborku pozostał już tylko jeden turniej. Odbędzie się 26 kwietnia 2020, będzie rozegrany o puchar burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka. Wręczony zostanie również Superpuchar Amatorskich Turniejów Siatkówki w Lęborku dla najlepszego zespołu całego cyklu turniejów. Zapraszamy.

Klasyfikacja końcowa:

1. AZS Uniwersytet Gdański

2. KSK Kołczygłowy

3. AZS Lębork

4. KS Strzebielino

Wyróżnieni zawodnicy:

Maciej Komadowski – AZS Lębork

Przemysław Motyka – KS Strzebielino

Jordan Wiktorowicz – KSK Kołczygłowy

Rafał Buczyński – AZS Uniwersytet Gdański

Galeria:

-------Reklama-------

Zostaw komentarz

Anty robot - wpisz poprawną odpowiedź aby dodać komentarz. *