IMG_8733 Rozegrana została dziesiąta kolejka Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku, była to przed ostatnia kolejka rundy zasadniczej. Mecz pomiędzy AZS Lębork a Mar Pol Garczegorze zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Mar Polu. Ten mecz zupełnie nie wyszedł zawodnikom AZS Lębork i porażką zakończyli udział w rundzie zasadniczej. Najbardziej emocjonujące spotkanie było między zespołami KS Baza 44 i Bojan Żubry. KS Baza 44 przed tą kolejką był liderem tabeli, Bojan Żubry był na trzecim miejscu i to ten pojedynek zgromadził największa liczbę kibiców.

Pierwszy set wygrali zawodnicy Bojan Żubry, w drugim secie zawodnicy KS Baza 44 popełniali mniej błędów i zwyciężyli różnicą 6 punktów. Trzeci set to walka punkt za punkt , w samej końcówce to zawodnicy Bojan Żubry byli bardziej zdeterminowani i zwyciężyli 15:13. Był to mecz o cenne punkty, ponieważ pomiędzy tymi zespołami zespołem Klaja Cafee rozegra się walka o bezpośredni awans do półfinałów. Pozostałe mecze skończyły się wynikami 2:0. Zwyciężyli: Prosektorium, Tom Blok Wejherowo i Klaja Cafee. To właśnie Klaja Cafee jest teraz na szczycie tabeli, drugie miejsce zajmuje KS Baza 44 a trzecie Bojan Żubry.

Ostatnia kolejka rundy zasadniczej odbędzie się 23 marca. To wtedy poznamy dwa zespoły które bezpośrednio awansują do półfinałów. Zespoły zajmujące miejsca od 3 do 10 będą walczyć w fazie play-off o dwa pozostałe miejsca półfinałowe. Planowane zakończenie rozgrywek amatorskiej ligi jest na 27 kwietnia 2014.

Tabela po X kolejkach:

 1. Klaja Cafee
 2. BAZA 44
 3. Bojan Żubry
 4. Mar Pol Garczegorze
 5. AZS Lębork
 6. TOM BLOK Wejherowo
 7. Romek Lębork
 8. Prosektorium
 9. KS Strzebielino
 10. I LO

Galeria zostanie dodana wkrótce.

-------Reklama-------

Jeden komentarz do “X kolejka Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku”

 1. kibic Says:

  Czy w play off jest jeden mecz, czy jest mecz i rewanż?

Zostaw komentarz

Anty robot - wpisz poprawną odpowiedź aby dodać komentarz. *