IMG_9141 Podczas przedostatniej kolejki rundy zasadniczej amatorskich rozgrywek siatkarskich w Lęborku nastąpiła po raz pierwszy zmiana lidera tabeli. Zespół Drywa Kowalstwo po zdecydowanym zwycięstwie nad AZS Lębork objęło fotel lidera ALS-u. Dla zespołu AZS Lębork był to najgorszy mecz sezonu w którym wysoko przegrali dwa sety. Młodzi zawodnicy zespołu Drywa Kowalstwo mają co prawda tyle samo punktów co poprzedni lider Bojan Żubry ale maja lepszy stosunek wygranych setów do przegranych.

Bojan Żubry w ostatnim pojedynku potrzebował aż trzech setów aby wygrać z zespołem Klaja Cafee. Strata seta pozbawiła Żubry miejsce lidera tabeli. Po raz pierwszy w tym sezonie nastąpiła zmiana. W meczu o pozostanie w grze dwóch zespołów końca tabeli, I LO pokonało zespół ZK Joker Wicko 2:0 i oba zespoły mają jeszcze szanse na grę w fazie play-off. KS Baza 44 ubiegłoroczny zwycięzca ligi amatorskiej musiał mocno się namęczyć w pojedynku z zespołem KS Strzebielino. Był to ostatni mecz zespołu KS Baza 44 w rundzie zasadniczej, zawodnicy z Siemirowic są pewni gry w kolejnie fazie rozgrywek.

Ostatnia kolejka rundy zasadniczej rozegrana zostanie 28 lutego. Będą to bardzo ważne mecze dla większości zespołów. Ponieważ zajęte miejsce po rundzie zasadniczej w tabeli będzie mówiło kto z kim będzie grał w pierwszej fazie play-off i czy w ogóle będzie grać. Zespół, który zajmie ostanie 9 miejsce w tabeli odpada z rozgrywek. O miejsce lidera w tabeli spotkają się zespoły: Drywa Kowalstwo i Bojan Żubry. Będzie to na pewno bardzo zacięty mecz. Zwycięzca tego meczu otrzyma bilety na mecz zespołu Lotos Trefl Gdańsk lub Atomy Trefl Sopot i miano lidera. w dole tabeli aż trzy zespoły muszą powalczyć o punkty. AZS Lębork, I LO i ZK Joker, jeden z tych zespołów zakończy ten sezon na rundzie zasadniczej. Emocje i walki podczas ostatniej kolejki rundy zasadniczej nie zabraknie.

Organizatorzy: Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku i Lęborskie Towarzystwo Sportowe UNIA serdecznie zaprasza kibiców na mecze.

Galeria:

 

 

-------Reklama-------

Jeden komentarz do “Zmiana lidera w rozgrywkach Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku.”

  1. Fan Kowali Says:

    Kowale do boju!

Zostaw komentarz

Anty robot - wpisz poprawną odpowiedź aby dodać komentarz. *