10828016_1081926445173753_1166944972491687559_o Rozpoczęła się 9 edycja rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku organizowanej przez Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku oraz Lęborskie Towarzystwo Sportowe UNIA. W lidze startuje 9 zespołów, podczas jednej kolejki swoje mecze rozgrywa 8 zespołów. Podczas pierwszej kolejki pauzował zespół Klaja Cafee. Kolejkę o godzinie 10:00 rozpoczęły pojedynki: I LO Lębork z Bojan Żubry i Romek Lębork z Drywa Kowalstwo. Bojan Żubry zdecydowanie zwyciężył bez starty seta z jedynym zespołem szkolnym w tej edycji I LO Lębork, który dopiero się zgrywa i z meczu na mecz może być w lepszej dyspozycji.

Mecz pomiędzy zespołami Romek Lębork i Drywa Kowalstwo to pojedynek młodości z doświadczeniem. Tym razem młodość wygrała i zespół Drywa Kowalstwo zdobył pierwsze 3 punkty w lidze. Kolejne mecze odbyły się o godzinie 11:00. Ubiegłoroczny mistrz amatorskiej ligi Baza 44 Siemirowice grał z nowym zespołem w lidze ZK Joker Wicko. Baza bez większych problemów wygrała swój pojedynek 2:0. Ostatni mecz w tej kolejce był pomiędzy AZS Lębork a KS Strzebielino. AZS jako ubiegłoroczny wicemistrz zaczął bardzo ambitnie i zdecydowanie wygrał pierwszego seta. W drugim secie już nie było tak łatwo i zespół ze Strzebielina prawie przez cały set utrzymywał dwupunktową przewagę i zwyciężył. W trzecim secie walka toczyła się o każdy punkt i zakończyła się wynikiem 21:19 dla zawodników KS Strzebielino. Ten pojedynek był jedyny gdzie była bardzo wyrównana walka i potrzebne było rozegranie trzeciego decydującego seta. Kolejna kolejka odbędzie się 25 października. Zapraszamy kibiców.

Drywa Kowalstwo : Romek Lębork 2:0
LO nr 1 Lębork : Bojan Żubry 0:2
KS Strzebielino : AZS Lębork 2:1
KS Baza 44 : ZK Joker 2:0