Dobiegły końca rozgrywki 8 edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku. Po ponad 7 miesiącach zmagań poznaliśmy tegorocznego mistrza amatorskiej ligi. W zakończonej edycji wystąpiło 8 zespołów, od października zeszłego roku do kwietnia tego roku zespoły dwa razy w miesiącu spotykały się i walczyły o zwycięstwo. Jest to sprawdzona formuła i przyjęła się już w wśród siatkarzy. 12 kwietnia w niedzielne przedpołudnie odbyły się mecze finałowe o wszystkie miejsca w lidze. O godzinie 10 odbyły się mecze o miejsca 7-8 i 5-6.

W meczu o miejsce 7 spotkały się zespoły: Viktorius i KS Strzebielino.Po pierwszym secie wyrównanego meczu zwyciężyli zawodnicy KS Strzebielino, drugi set był zdecydowanie dla zawodników ze Strzebielina, którzy wygrali 25 do 16 i zajęli 7 miejsce w lidze. W meczu o miejsce 5 walka była zacięta. Bojan Żubry bardzo chciał zakończyć rozgrywki na 5 miejscu. Na ich drodze stanęli zawodnicy zespołu Kowale. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Kowali 27:25, w drugim Bojan Żubry poprawili grę i zwyciężyli 25:18 i aby rozstrzygnąć wyniki rozegrany został 3 set. W tej potyczce lepsi okazali się zawodnicy Bojan Żubry i zakończyli wynikiem 15:11. Po tych dwóch meczach przyszedł czas na walkę o miejsca medalowe. W meczu o miejsce 3 spotkały się zespoły: Romek Lębork i Klaja Cafee. Zespół Romek Lębork jako jedyny zespół w lidze nie przegrał meczu w rundzie zasadniczej i od momentu gry w lidze zawsze liczy się w grze o medale. W tym meczu również postawił wysoko poprzeczkę i zwyciężył 2:0 (25:19 i 25:20). Klaja Cafee zakończył ligę na miejscu 4, Romek Lębork zdobył brązowe medale i 3 miejsce w lidze.

26-IMG_0070

Mecz finałowy pomiędzy AZS Lębork a KS Baza 44 może nie zapowiadał się na wyrównane widowisko z uwagi na dotychczasowe wyniki obu zespołów. KS Baza 44 w ubiegłym roku zdobył tytuł mistrza amatorskiej ligi a AZS Lębork po raz pierwszy w historii zaszedł tak wysoko. Na szczęście dla kibiców licznie zgromadzonych na trybunach zaraz po pierwszym gwizdku sędziego okazało się że oba zespoły walczą o złoto i nie będą odpuszczać. W pierwszym secie na 10 punktów AZS Lębork odskoczył KS Baza 44 i od wyniki 14:4 zaczęła się pogoń za wynikiem ubiegłorocznych tryumfatorów. AZS Lębork niestety nie utrzymał przewagi i przegrał 22:25. W drugim secie oba zespoły zagrały bardzo skoncentrowane i nie dopuściły do tak dużych różnic punktowych. Walka toczyła się punkt za punkt, w końcówce drugiego seta sprawa wyniku była otwarta ponieważ AZS Lębork doprowadził do wyrównania 25:25. Jednak dwie ostatnie piłki zakończyli zawodnicy KS Baza 44 i wygrali całe spotkanie 2:0, broniąc tytułu mistrza Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku i po raz drugi rzędu zdobywając złote medale.

80-IMG_0263

Po zakończeniu wszystkich meczy nastąpiło podsumowanie tej edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki. Zespoły z miejsc 4-8 otrzymały z rąk sekretarza miasta Mariana Kurzydło i dyrektora CSiR w Lęborku Mariana Borka statuetki i pamiątkowe dyplomy natomiast trzy najlepsze zespoły otrzymały okazałe puchary, medale i dyplomy. Dodatkowo wybrani zostali najlepsi zawodnicy z trzech najlepszych zespołów ligi. Z zespołu Romek Lębork: Paweł Pobłocki, AZS Lębork – Grzegorz Koziacz i najlepszy zawodnik ligi z zespoły KS Baza 44 – Przemysław Krampa. Wyróżnieni zawodnicy otrzymali statuetki i upominki od sklepu Decathlon Rumia.

69-IMG_0220

Wszyscy nagrodzeni wspólnie stanęli do zdjęcia.

81-IMG_0274

Organizatorzy: Lęborskie Towarzystwo Sportowe UNIA i Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku już zaprosili zawodników do kolejnej 9 edycji rozgrywek amatorskich już w październiku. Zespoły amatorskiej już maju będą mogły zagrać w 7 Mistrzostwach Woj. Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów odbywających się w Lęborku i organizujących również przez LTS UNIA i CSiR w Lęborku.