IMG_9265 Rozegrana została ostania kolejka rundy zasadniczej w której zespoły walczyły o jak najlepsze miejsca przed fazą play off, a także o bilety na mecz Plus ligowego zespołu Lotos Trefl Gdańsk. Tylko zespół KS Baza 44 tego dnia nie walczył o ligowe punkty. Pozostałe zespoły starały się o zwycięstwo. W niedzielę rozegrano 3 mecze. Czwarty mecz nie odbył się ze względu na niestawienie się zespołu Klaja Cafee i oddaniem potyczki walkowerem zespołowi Romek Lębork. Była to być może zagrywka taktyczna przed kolejną fazą, w której oba zespoły będą walczyć o wejście do półfinału. Pozostałe mecze dobyły się planowo i w żadnym nie zabrakło emocji o czym świadczą wyniki 2:1 we wszystkich trzech potyczkach.

W pojedynku na szczycie pomiędzy zespołami Bojan Żubry i Drywa Kowalstwo, w którym oba zespoły walczyły o fotel lidera i bilety na mecz Lotos Trefl Gdańsk bądź Atom Trefl Sopot, lepsi okazali się zawodnicy Bojan Żubry pomimo przegranego pierwszego seta. W drugim i trzecim secie byli lepsi na przewagi od drużyny Drywa Kowalstwo i to właśnie oni zakończyli rundę zasadniczą na pierwszym miejscu i otrzymają bilety na mecz. Drywa Kowalstwo musiał tego dnia przełknąć gorycz porażki i uplasował się na miejscu drugim w tabeli. W dwóch następnych meczach stawką było pozostanie w lidze na kolejne rundy. AZS Lębork po bardzo nierównym meczu zwyciężył z I LO w Lęborku i AZS był już pewny gry w drugiej rundzie. O przedostanie miejsce w tabeliwlaczyły dwa zespoły: I LO w Lęborku i ZK joker. Pomimo wygranej ZK Joker z KS Strzebielino 2:1, zespół ten zajął ostatnie miejsce w tabeli i zakończy rozgrywki na tym etapie, przegrywając klasyfikację ogólną z I LO w Lęborku o jeden set.

Do pierwszej fazy play-off awansowało 8 zespołów, które w zależności od zajętego miejsca zostały podzielone na pary ćwierćfinałowe. Zespoły będą walczyć w dwumeczu o wejście do półfinałów. I tak pary układają się następująco: Bojan Żubry – I LO w Lęborku, Drywa Kowalstwo – AZS Lębork, KS Baza 44 – KS Strzebielino, Romek Lębork – Klaja Cafee. Pierwszy mecz odbędzie się 6 marca, rewanż 20 marca i wtedy poznamy 4 zespoły walczące o finał.

Klasyfikacja końcowa po rundzie zasadniczej:

1. Bojan Żubry
2. Drywa Kowalstwo
3. BAZA 44
4. Romek Lębork
5. Klaja Cafee
6. KS Strzebielino
7. AZS Lębork
8. I LO Lębork
9. ZK Joker

Galeria:

 

-------Reklama-------

Jeden komentarz do “Bojan Żubry zwycięzcą rundy zasadniczej rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku.”

 1. Kibic Says:

  Szkoda „Kowali” – tak dobrze grali,
  Ale na „Żubry” byli za mali,
  Nawet kibiców ze sobą mieli,
  I tak im nie poszło tej niedzieli.
  Brawo Żuberki dobrze graliście,
  Chyba w finale będzie ogniście!
  Siła ataku i dobra obrona
  to jest Żuberków najlepsza strona.

Zostaw komentarz

Anty robot - wpisz poprawną odpowiedź aby dodać komentarz. *