Dobiegły końca rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku pod patronatem Burmistrza Lęborka, 16 maja odbyły się dwa ostatnie mecze decydujące o końcowej kolejności w rozgrywkach. Pierwszy mecz wyłonił zdobywcę brązowego medalu. W walce o trzeci miejsce stanęły zespoły Jednostka Wojkowa Lębork i Żubry – ZWAE. Pojedynek był wyrównany, widać było chęć zwycięstwa u obu drużyn. Lepsi okazali się zawodnicy z Jednostki Wojskowej Lębork i to właśnie oni uplasowali się na trzeciej pozycji. Żubry ZWAE musiały uznać wyższość swoich przeciwników i ostatecznie zajęli czwarte miejsce. Tuz po zakończeniu meczu o trzecią lokatę do walki o złoto stanęły dwa najlepsze zespoły: Romek Lębork, zdecydowany faworyt ligi oraz KS Baza 44. Mecz był pełen walki na boisku o każda piłkę. W pierwszy secie niespodzianie górą byli zawodnicy KS Baza 44, w drugim secie zawodnicy Romka odegrali się i doprowadzili do remisu. Do rozstrzygnięcia meczu potrzebny był trzeci set i tutaj były największe emocje. W końcówce seta oba zespoły miały po kilka piłek meczowych, zgromadzeni kibice żywo dopingowali  oba zespoły. Lepsi okazali się faworyci ligi zespół Romek Lębork.

  ronki.jpg

Zwycięski zespół Romek Lębork

Zaraz po zakończeniu meczu finałowego nastąpiło oficjalne zakończenie sezonu 2009/2010 amatorskiej ligi. Wszystkie dziewięć zespołów otrzymało z rąk Pana Burmistrza Lęborka Włodzimierza Klaty i Mariana Borka Dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji puchary, dyplomy oraz pierwsze trzy drużyny medale. Zostali nagrodzeni również dwaj zawodnicy: Karol Trojanowski  z zespołu KS Baza 44 został wybrany najlepszym atakującym meczu finałowego a  Rafał Dawid  z zespołu Romek Lębork otrzymał statuetkę MVP całych rozgrywek ligi amatorskiej. Obaj zawodnicy otrzymali również drobne upominki od organizatorów. Na zakończenie stało się już tradycją, wszyscy uczestnicy ligi stanęli do wspólnego zdjęcia.

  final2010.jpg

Na zdjęciu: uczestnicy rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku sezon 2009/2010

Zwycięzca ligi zespół Romek Lębork już zapowiedział udział w II Mistrzostwach Woj. Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów, to właśnie ten zespół będzie bronił tytułu mistrzowskiego z 2009 roku. Mistrzostwa odbędą się 12 i 13 czerwca i to wtedy poznamy mistrza naszego województwa lig amatorskich.

Organizatorzy już teraz zapraszają również na planowane w wakacje turnieje siatkówki plażowej.

Klasyfikacja końcowa Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku sezon 2009/2010

1.      Romek Lębork
2.      KS baza 44
3.      Jednostka Wojskowa Lębork
4.      Żubry – ZWAE
5.      AZS Lębork
6.      Melange
7.      Play Wejherowo
8.      Tajfun Świetlino
9.      Optyk Lębork

Więcej zdjęć z meczu finałowego w galeri.

-------Reklama-------

2 komentarze do “Liga ALS sezon 2009/2010 zakończyła rozgrywki”

  1. zawodnik Says:

    BARDZO DOBRY MECZ FINAŁOWY:) chociaz jeden w tym sezonie 😛

  2. b44 sierpuchovo Says:

    pytanie do administratora- kiedy beda fotki z finału i wczesniejszych kolejek ?
    a co do meczu to ciekawy mecz, pelen niespodziewanych zwrotow akcji, ktory trzymal w napieciu do konca… no moze poza drugim setem. pozdrawiam 🙂

Zostaw komentarz

Anty robot - wpisz poprawną odpowiedź aby dodać komentarz. *