Lęborska liga siatkówki amatorów w niedziele 17 kwietnia zakończyła swoje rozgrywki. Tego dnia odbył się mecz finałowy oraz podsumowanie czwartej już edycji amatorskiej ligi w Lęborku. Godzina rozpoczęcia meczu finałowego należała do niecodziennych jak na organizatorów. Przeważnie rozgrywki odbywają się w niedziele przed południem, tym razem była to wyjątkowa rozgrywka i z tej okazji pierwszy gwizdek rozpoczął się o 17:30. Emocje już na rozgrzewce pozwalały na stwierdzenie, że nikt nie będzie się oszczędzał w walce o pierwsze miejsce.

Dwaj finaliści Jednostka Wojskowa Lębork oraz Romek Lębork stawili się prawie w komplecie już 40 min przed rozpoczęciem, podchodząc bardzo poważnie do meczu. Pierwszy i drugi set był wyrównany, oba zespoły prowadziły w trakcie setów, lepsi w obu okazali się zawodnicy Romka, gdzie pokonywali wojskowych do 23. W trzeciej odsłonie meczu obudziła się Jednostka Wojskowa Lębork pokonując przeciwników do 17. Jak się okazało był to jedyny moment gdzie wyraźnie lepsza w tym dniu była Jednostka. Czwarty jak się okazało ostatni set, zdominowany był przez graczy Romka, którzy w bardzo krótkim czasie pokonali Jednostkę Wojskową Lębork i zwyciężyli cały mecz 3:1. Obrońcy pierwszego miejsca z zeszłego roku potwierdzili swoją dominację wygrywając w tym roku rozgrywki. Po zakończeniu meczu finałowego odbył się podsumowanie całych rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku.

 

Zaproszeni goście Starosta Lęborski Wiktor Tyburski, Sekretarz Miasta Marian Kurzydło oraz współorganizator całych rozgrywek dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku Marian Borek wręczali puchary i medale zespołom uczestniczącym w lidze. Nagrodzeni zostali również poszczególni zawodnicy: najlepszy zawodnik JW. Lębork Rafał Peksa, najlepszy zawodnik Romek Lębork Pobłocki Paweł, najmłodszy zawodnik ligi oraz jeden z najlepszych na boisku Wojtek Dawid Romek Lębork, najlepszy rozgrywający oraz nagroda Fair Play Dawid Lesner z JW. Lębork. Wszyscy wyróżnieni otrzymali statuetki oraz nagrody od sklepu Decathlon Kobylnica sponsora ALS.

Organizatorzy nie zapomnieli również o kibicach, którzy przybyli na mecz finałowy. Pierwsze 40 osób brało udział w loterii w której można było wygrać upominki od organizatorów oraz bon na zakupy w sklepie sportowym Decathlon. Amatorska Liga Siatkówki w Lęborku z roku na rok ewaluuje, poziom rozgrywek w której grają tylko amatorzy jest coraz wyższy, zespoły biorące udział z determinacją i zaangażowaniem walczą o każdy punkt , set. Tegoroczna liga przebiegła bardzo sprawnie i pozytywnie. Można powiedzieć że amatorskie rozgrywki siatkarskie dają możliwość sportowej zdrowej rywalizacji  w duchu fair play.

Organizatorzy już teraz zapraszają zespoły amatorskie z woj. pomorskiego do udziału w trzecich Mistrzostwach Woj. Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów które odbędą się w Lęborku 28 maja. Będzie to jednodniowy turniej, który wyłoni tegorocznego mistrza woj. pomorskiego. Tytuły będzie bronił zespół Romek Lębork. Więcej szczegółów wkrótce. Zapraszamy stronę mistrzostw www.siatkowka.pomorskie.pl. Wkrótce więcej informacji.

Jednostka Wojskowa Lębork – Romek Lębork 1:3 (23:25, 23:25, 25:17, 16:25)

Klasyfikacja końcowa ligi ALS w Lęborku:
1.    Romek Lębork
2.    Jednostka Wojskowa Lębork
3.    KS Baza 44 Siemirowice
4.    Bojan Żubry
5.    AZS Lębork
6.    KS BAZA 44 II

Galeria zdjęć:

-------Reklama-------

Jeden komentarz do “Finał rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki 2010/2011”

  1. wejherowianin Says:

    Nie moge sie doczekać Mistrzostw województwa 😛 Mam Nadzieje że pokona Ktoś w końcu tych Romków.

Zostaw komentarz

Anty robot - wpisz poprawną odpowiedź aby dodać komentarz. *