Za nami finałowe rozgrywki siatkarzy amatorów, znamy już końcową klasyfikację. 15 kwietnia odbyły się ostanie mecze ligi amatorskiej. Pierwszy mecz pomiędzy zespołami Romek Lębork i Tom Blok Wejherowo w którym stawką było trzecie miejsce w całych rozgrywkach rozpoczął się o 13:30.

Potyczka pomiędzy ubiegłorocznym zwycięzcą ALS Romkiem Lębork a wicemistrzem Kaszub Tom Blok zapowiadała się ciekawie. W pierwszym secie górą byli zawodnicy Tom Blok Wejherowo, drugi set to zwycięstwo Romków. Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebny był set trzeci. W ostatnim secie lepsi okazali się zawodnicy Tom Blok i to oni zajęli trzecie miejsce w całej lidze. Romek Lębork po raz pierwszy od 5 lat znalazł się poza podium. Zawodnicy obu zespołów walczyli o każdą piłkę i nie brakowało bardzo długich wymian.

Zaraz po zakończeniu meczu o trzecie miejsce rozpoczął się mecz finałowy pomiędzy Skojan Team Puck a KS Baza 44. Koncentracja zespołu Skojan Team Puck była bardzo widoczna już na rozgrzewce, co później przełożył się na przebieg całego meczu. Mecz finałowy jako jedyny w całych rozgrywkach jest rozgrywany do trzech wygranych setów. W meczu o pierwsze miejsce bezapelacyjnie lepsi okazali się zawodnicy Skojan Team Puck wygrywając w trzech setach 25 do 18. Największym problemem dla zawodników Bazy 44 był dobrze funkcjonujący blok przeciwników, który nie pozwolił na rozwinięcie skrzydeł braciom Krampa. Początki wszystkich setów były wyrównane, końcówki należały już do zawodników Skojan Team Puck. Po zakończeniu meczu finałowego, nastąpiło podsumowanie całych rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku.

Obecni na hali: Marian Kurzydło –Sekretarz miasta, Wiktor Tyburski – Starosta Lęborki oraz Marian Borek dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji wręczyli wszystkim 9 zespołom puchary i dyplomy, wyróżnieni zostali również najlepsi zawodnicy z czterech pierwszych zespołów. Byli to Paweł Pobłocki – Romek Lębork, Mateusz Piewiak Tom Blok Wejherowo, Krampa Rafał – KS BAZA 44 i Dariusz Lesner, otrzymali oni statuetki, bony do sklepu sportowego Decathlon oraz drobne upominki przygotowane przez organizatorów. Wyróżnione zostały również trzy zespoły biorące udział od samego początku rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku, AZS Lębork, Romek Lębork i Żubry Lębork. Drużyny otrzymały pamiątkowe statuetki.

Piąta edycja rozgrywek ALS zakończyła się wspólnym zdjęciem zespołów uczestniczących w rywalizacji siatkarzy amatorów. Organizatorzy zaprosili już zespoły na odbywające się na przełomie maja i czerwca mistrzostwa województwa amatorów w piłce siatkowej.