Zakończyły się zmagania siatkarzy amatorów w Lęborku. Podczas ostatniej kolejki rozegrane zostały mecze o miejsca 1 i 3. Oba mecze odbywały się na boisku głównym. Pierwszy mecz był o miejsce 3, rozpoczął się punktualnie o 15:30. O brązowe medale walczyły zespoły: Romek Lębork i Mar Pol Garczegorze. Pojedynek był jednostronny. W obu setach grę kontrolowali zawodnicy Romka Lębork. Pierwszy set wygrali do 13 a drugi do 18. Cały zespół Romek Lębork bardzo skoncentrowany wyszedł na boisko, natomiast zawodnicy Mar Pol Garczegorze tego meczu nie mogą zaliczyć do udanych. W poprzednich meczach gra zespołu z Garczegorza wyglądała zupełnie inaczej, w meczu o 3 miejsce zabrakło koncentracji i konsekwencji w ataku.

Romek Lębork jest zespołem najbardziej zaawansowanym wiekowo, kilku zawodników ma ponad 50 lata mimo to potrafią wygrywać z młodszymi zespołami. W meczu o trzecie miejsce najlepszym zawodnikiem został wybrany Jakub Dziedziński z zespołu Romek Lębork.

O godzinie 16:30 rozpoczął się mecz finałowy który zgromadził sporą liczbę kibiców. KS Baza 44 i Klaja Cafee to zespoły które do półfinałów awansowały bezpośrednio z rundy zasadniczej, zajmując dwa pierwsze miejsca. Finał również zapowiadał się bardzo ciekawie. Niestety dla zespołu Klaja Cafee ten dzień należał do zawodników Bazy 44. Silne ataki braci Krampa, skuteczność gry w obronie oraz wysoki blok zdecydowały o końcowym wyniku. Oba sety zakończyły się wynikiem 25:17 dla zespołu KS Baza 44 Siemirowice. I po raz pierwszy zespół KS Baza 44 zwyciężył w rozgrywkach Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku. Tego pucharu brakowało zawodnikom Bazy. Wiele razy grali w finałach amatorskiej ligi ale do tego momentu nie udało się im zdobyć pierwszego miejsca. Najlepszym zawodnikiem finały został wybrany Rafał Krampa z zespołu KS Baza 44. Po zakończonym meczu finałowym, podsumowane zostały całe 7 miesięczne rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku. Dla wszystkich zespołów przygotowane zostały pamiątkowe dyplomy i statuetki. Natomiast trzy najlepsze zespoły otrzymały z rąk Pani Alicji Zajączkowskiej i Pana Marana Borka okazałe puchary i medale.

Zwycięzca Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku już zapowiedział chęć gry w VI Mistrzostwach Woj. Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów które odbędą się 24 maja w Lęborku.