Finał dla zespołu Dream Team.

W minioną niedziele zakończyły się rozgrywki II edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku. Od października do kwietnia zespoły walczyły o miano najlepszej drużyny w powiecie lęborskim. Podczas finałów rozegrano dwa mecze o 3 miejsce i o miejsce pierwsze. W meczu o trzecia lokatę w rozgrywkach ALS spotkały się dwa zespoły AZS Lębork i Romek Lębork. Oba zespoły walczyły o brązowe medale z dużym zaangażowaniem, lepsi okazali się zawodnicy Romka Lębork pokonując AZS 2:0 w meczu o medale brązowe. Finał pomiędzy Dream Team a Jednostką Wojskową Lębork. Mecz finałowy rozgrywane był do trzech wygranych setów, po pierwszych dwóch setach oba zespoły miały na swoim koncie wygrana, później zwycięsko wychodzili zawodnicy Dream Team, pokonując ostatecznie Jednostkę Wojskową Lębork 3:1. Po zakończeniu meczu o pierwsze miejsce, podsumowano rozgrywki całej amatorskiej ligi.

  final_als.jpg

Na zdjęciu: uczestnicy rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku sezon 2008/2009

Wszystkie zespoły od miejsca 8 do 4 otrzymały puchary i dyplomy pierwsze tzry zespoły otrzymały dodatkowo medale z rąk Burmistrza Włodzimierza Klaty, radnego Adama Stenki, Sekretarza Mariana Kurzydło oraz współorganizatora całych rozgrywek Dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji Mariana Borka. Wyróżnieni zostali najlepsi zawodnicy meczu o trzecie i pierwsze miejsce. Najlepszym zawodnikiem meczu o trzecie miejsce został Rafał Dawid z zespołu Romek Lębork, MVP meczu finałowego został nagrodzony Szymon Bajek z zespołu Dream Team. Obaj zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Mariusza Warmowskiego z firmy Profit Net. Meczom finałowym przyglądała się spora grupa kibiców która aktywnie kibicowała wszystkim zespołom. Po zakończeniu wręczeniu nagród wszyscy zawodnicy ustawili się do wspólnego zdjęcia. Oba mecze jak i całe rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku odbywały się w miłej atmosferze oraz w duchu fair play. Najlepszy zespół ligi Dream Team otrzymał prawo gry w I Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów, które będą się odbywały się w maju w Lęborku. Liga amatorska halowa już zakończona, teraz przed nami rozgrywki siatkówki plażowej w Lęborku na które zapraszają organizatorzy ALS w Lęborku: SPS Lębork oraz CSiR. Wszystkie informacje będą się ukazywać oczywiście na łamach Dziennika Bałtyckiego który jest patronem medialnym rozgrywek oraz na stronie internetowej www.siatkowka.lebork.pl/als.

Klasyfikacja końcowa:
1.      Dream Team
2.      Jednostka Wosjkowa Lębork
3.      Romek Lębork
4.      AZS Lębork
5.      Żubry ZWAE
6.      KS Baza 44
7.      Farm Frites Volley Team
8.      Tajfun Świetlino

final_als 469.jpg

Zwycięski zespół Dream Team w składzie: Piotr Dybowski, Paweł Bigus, Sebastian Rybaczek, Mateusz Bieniasz Krzywiec, Max Bieniasz Krzywiec, Szymon Bajek.

Organizator
Marcin Klukowski

-------Reklama-------

Zostaw komentarz

Anty robot - wpisz poprawną odpowiedź aby dodać komentarz. *