IMG_4165

Za nami drugi z czterech Amatorskich Turniejów Siatkówki w Lęborku pod patronatem Burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka. Tym razem siatkarze walczyli o puchar ufundowany przez firmę Pawelczyk Development.  11 zespołów w niedzielny przedświąteczny poranek rozpoczęło zmagania na trzech boiskach jednocześnie. Zespoły zostały podzielone na trzy grupy.

Po rozegraniu meczów grupowych zwycięzcy grup i najlepszy zespół z drugiego miejsca awansowali do półfinałów. W półfinale spotkały się zespoły: AZS Lębork i PKS Siemirowice oraz AZS Uniwersytet Gdański i Volleyball Koszalin.

Półfinały były bardzo wyrównane i zakończyły się pojedynkami trzy setowymi. W pojedynku AZS Lębork i PKS Siemirowice zwycięsko wyszli zawodnicy PKS, w drugim półfinale AZS Uniwersytet Gdański pokonał zawodników Volleyball Koszalin po bardzo wyrównanym meczu. W meczu o 3 miejsce lepsi okazali się zawodnicy z Koszalina pokonując lęborski AZS 2:0. Finał również zakończył się w dwóch setach, akademicy z Uniwersytetu Gdańskiego pokonali PKS Siemirowice 2:0 i po raz drugi zwyciężyli Amatorski Turniej Siatkówki w Lęborku.

Turniej został zorganizowany przez Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku i Lęborskie Towarzystwo Sportowe UNIA przy wsparciu firm: Pawelczyk Development i Meyn Polska.

Podczas podsumowania zostali wyróżnieni zawodnicy:

PKS Siemirowice – Arkadiusz Sztermel

AZS Lębork – Adam Gross

Volleyball Koszalin – Marcin Subel

AZS Uniwersytet Gdański – Mikołaj Rochna

Klasyfikacja końcowa:

1. AZS Uniwersytet Gdański

2. PKS Siemirowice

3. Volleyball Koszalin

4. AZS Lębork

Kolejny Amatorski Turniej Siatkówki w Lęborku odbędzie się 9 lutego 2020.

Galeria:

 

-------Reklama-------

Zostaw komentarz

Anty robot - wpisz poprawną odpowiedź aby dodać komentarz. *