puchar_meyn_polska_01W minioną niedzielę rozegrany został pierwszy turniej  z czterech z cyklu Amatorskich Turniejów Siatkówki w Lęborku pod patronatem burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka. W pierwszym turnieju grano o puchar MEYN Polska, 10 zespołów stawiło się w niedzielny poranek. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy i o godzinie 9:00 rozpoczęły się mecze w grupach. Po rozegraniu 10 meczy na każdym z boisk do dalszych rozgrywek awansowały po dwa najlepsze zespoły w obu grupach.

W grupie A grały drużyny: Petronas, AZS Lębork, Romek Lębork, Proterm Żabka, Żubry Lębork. Z pierwszego miejsca w grupie awansował zespół AZS Lębork natomiast z drugiego Proterm Żabka. W grupie B spotkały się zespoły: Nasz Dach Stężyca, AZS Uniwersytet Gdański, PKS Siemirowice, Begezaury i KS Strzebielino. Z pierwszego miejsca awansował zespół AZS Uniwersytet Gdański, z drugiego Nas Dach Stężyca. W półfinałach spotkały się te cztery zespoły, AZS Lębork grał z Nasz Dach Stężyca. Po pierwszym secie zwycięskim dla AZSu, zawodnicy ze Stężycy mocno się skoncentrowali i dość wysoko wygrali drugiego seta. W trzecim kontrolowali grę i zwyciężyli 2:1.

IMG_3712

W drugim półfinale grali AZS Uniwersytet Gdański i Proterm Żabka. Bez starty seta AZS UG pokonał Proterm Żabka i awansował do finału. W meczu o trzecie miejsce zespół Proterm Żabka pokonał AZS Lębork, który wyraźnie opadł z sił.

W finale AZS Uniwersytet Gdański po wyrównanym pierwszym secie, i wysokim zwycięstwie w drugim, pokonał zespół Nasz Dach Stężyca i został zdobywcą puchary MEYN Polska.

IMG_3928

Po zakończeniu finału nagrodzone zostały cztery najlepsze zespoły z rąk dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku Jacka Wityka otrzymały medale i trofea. Zostali również wyróżnieni zawodnicy z czterech najlepszych zespołów: Grzegorz Koziacz(AZS Lębork), Szymon Bajek (Proterm Żabka), Piotr Labuda (Nasz Dach Stężyca) i Piotr Karkut (AZS UW).

IMG_3875

IMG_3878

IMG_3909

Organizatorzy: Lęborskie Towarzystwo Sportowe UNIA i Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku zapraszają na kolejny turniej, który odbędzie się 22 grudnia 2019 o puchar Pawelczyk Development. Emocji na pewno nie zabraknie.