IMG_1261Za nami 4 kolejka rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku organizowanej przez Lęborskie Towarzystwo Sportowe UNIA i Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku. Podczas tej kolejki zostało rozegranych 9 meczy z czego aż cztery zakończyły się po rozegraniu trzeciego seta. Jedynym zespołem który wygrał oba mecze bez starty seta był zespół KS Strzebielino i dopisał do swojego konta w tabeli komplet 6 punktów. Tego dnia zwycięsko wyszły również zespoły: Nasz Dach Stężyca, Romek Lębork, AZS Lębork oraz zespół Politechnicy, który zwyciężył dotychczasowego lidera tabeli Dachy Bianga Żubry Lębork.

Pojedynki trzy setowe świadczą o bardzo wyrównanym poziomie rozgrywek i o mocnym zaangażowaniu zespołów w rywalizację. Poziom sportowy stoi na wysokim poziomie. Jednym z ciekawszych meczy 4 kolejki był pojedynek pomiędzy MWS Żabka Proterm z AZS Lębork. W pierwszym secie „Żabka” prowadziła przez większość seta różnicą 3 punktów i w końcówce AZS przycisnął i zwyciężył na przewagę. Drugi set to z kolei pewne zwycięstwo MWS Żabka Proterm. W trzecim secie powtórzyła się sytuacja z pierwszego seta i po pewnych i kończących atakach Grzegorza Koziacza oraz celnym zagrywką Mateusza Giełażyna, AZS Lębork zwyciężył 2:1. Przegrana MWS Żabka Proterm nie przeszkodziła w zmianie lidera tabeli i to własnie zawodnicy „Żabki” wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli ALS. Drugie miejsce zajmuje zespół AZS Lębork, trzecie Klaja Cafee.

Już za dwa tygodnie, 3 lutego, zostanie rozegrana 5 kolejka ligowa lęborskich amatorskich rozgrywek wspieranych przez firmy: Meyn Polska i Pawelczyk Development. Emocji nie zabraknie.

Tabela:

1. MWS Żabka Proterm
2. AZS Lębork
3. Klaja Cafee
4. Dachy Bianga Żubry Lębork
5. Romek Lębork
6. M. J. R. Siemirowice
7. Nasz Dach Stężyca
8. Politechnicy
9. KS Strzebielino
10. Joker Cewice
11. Debiutanci Piątkowski Auto
12. I LO Lębork

Galeria:

 

-------Reklama-------

Zostaw komentarz

Anty robot - wpisz poprawną odpowiedź aby dodać komentarz. *