IMG_3903Rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku weszły w fazę play-off. Zespoły z miejsc 1-8 zostały podzielone na pary i rozgrywają dwumecz o wejście do półfinałów. Tego dnia rozegrano 4 mecze, trzy z nich zakończyły się po dwóch setach, w czwartym pojedynku była potrzeba rozegrania trzeciego seta aby wyłonić zwycięzcę. W pojedynku pomiędzy liderem rundy zasadniczej Klaja Cafee a KS Baza 44 lepsi okazali się zawodnicy Klaja Cafee, którzy pierwszy set wygrali do 15. W drugim secie Baza próbowała jeszcze powalczyć, niestety przegrała na przewagi i zanotowała porażkę w całym meczu. Swojego pojedynku nie wygrali również zawodnicy Romka Lębork, którzy walczyli z zespołem KS Strzebielino.

Trzecim pojedynkiem zakończonym 2:0 był mecz pomiędzy zespołami Joker Cewice i Czarne Wilki. Joker zwyciężył oba sety i pokazał, że chce się liczyć w walce o medale. Jedyny mecz zakończony trzy setowym pojedynkiem był pomiędzy Bojan Żubry i AZS Lębork. W pierwszym secie zaskoczeni zawodnicy Bojan Żubry, pomimo pełnej mobilizacji zawodników w drużynie od samego początku przegrywali. W drugim secie Żubry zrewanżowały się AZSowi. Decydujący trzeci set po wyrównanej grze zwyciężyli zawodnicy Bojan Żubry. AZS w samej końcówce popełnił kilka własnych błędów i schodził pokonany z boiska. Wszystkie zespoły już za tydzień zagrają mecze rewanżowe. Drużyny, które zwyciężyły bez starty seta mają ułatwione zadanie aby awansować wystarczy zwyciężyć w rewanżu jednego seta.