IMG_3891Zakończona została runda zasadnicza Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku. Ostatnia kolejka tej fazy rozgrywek odbyła się 16 lutego. 8 zespołów walczyło o punkty w tabeli aby zająć jak najlepsze miejsce i zagrać w kolejnej rundzie. Zespół Bojan Żubry w tej rundzie pauzował i był pewny gry w fazie play-off. Mecz pomiędzy KS Strzebielino i I LO w Lęborku zakończył się zwycięstwem 2:0 zespołu ze Strzebielina. Niestety dla zespoły I LO był to ostatni mecz w tej edycji rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki.Był to zespół złożony wyłącznie z uczniów I LO co sprawiało że był to najmłodszy zespół w lidze i dzielnie walczył o punkty podczas ligowych spotkań.

W meczu Czarne Wilki i Romek Lębork zwycięsko wyszli zawodnicy Czarnych Wilków. Romek Lębork był nico w osłabionym składzie i nie zdołał wygrać seta. Kolejne dwa mecze zakończyły się w trzy setowych pojedynkach. KS Baza 44 grała z AZS Lębork. Po pierwszym secie, wysoko wygranym przez zawodników z Bazy 44 mecz potoczył się w odwrotnym kierunku. AZS kolejne dwa sety zwyciężył dość sporą różnicą punktów. Ostatni mecz tej kolejki to pojedynek lidera tabeli Klaja Cafee i zespołu Joker Cewice. Oba zespoły walczyłu o każdy punkt i chciały wyjść zwycięsko z tej potyczki. W końcówce drugiego i trzeciego seta lepsi okazali się zawodnicy Joker Cewice i to oni cieszyli się po zakończeniu spotkania.

Po rozegraniu wszystkich meczy rundy zasadniczej i podliczeniu punktów w kolejnej rundzie zagra 8 najlepszych zespołów.

Zostały one połączone w pary: Klaja Cfee i Baza 44, Bojan Żubry i AZS Lębork, Joker Cewice i Czarne Wilki oraz KS Strzebielino i Romek Lębork. Zespoły w tych parach grają dwumecz (mecz i rewanż). Lepszy zespół z dwumeczu awansuje do półfinałów. Przegrani będą grac o miejsca 5-8. Pierwszy mecz fazy play-off odbędzie się 12 marca, mecz rewanżowy 19 marca.