img_2574Została rozegrana 5 kolejka Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku. Jest to już połowa rundy zasadniczej w której zespoły grają każdy z każdym i walczą o awans do fazy play-off. Z przewidzianych 4 meczy podczas tej kolejki odbyły się 3. Mecz pomiędzy KS Baza 44 i Drywa Kowalstwo nie odbył się z powodu nie stawienia się zespołu Drywa Kowalstwo. Był to już drugi walkower tego zespołu i zgodnie z regulaminem ligi, zespół Drywa Kowalstwo został wykluczony z rozgrywek w tym sezonie. Pozostałe 3 mecze odbyły się bez zakłóceń, a w dwóch walka był zacięta i kończyła się po trzech setach. Joker Cewice po pierwszym przegranym secie z KS Strzebielino, tak się zmobilizował, że dwa kolejne sety wygrał do 11.

Drugim meczem, w którym grano 3 sety był pojedynek AZS Lębork z liderem tabeli Klaja Cafee. Po pierwszym secie mecz zapowiadał się na szybie 2:0 dla Klaja Cafee. AZS przegrał pierwszego seta zdobywając tylko 8 punktów. W drugim secie natomiast od początku była bardzo wyrównana walka i niespodziewane zwycięstwo AZSu. Trzeci set to już nierówna gra obu zespołów. Klaja Cafee na samym początku odskoczyła na kilka punktów i utrzymała przewagę do końca wygrywając 15:9.

W ostatnim meczu Bojan Żubry walczył z Czarnymi Wilkami. Pierwszy set był bardzo zacięty i walka o każdy punkt toczyła się bardzo długo. Set zakończył się wynikiem 30:28 dla zawodników Bojan Żubry. Po tym wyczerpującym pojedynku, drugi set już nie miał tych emocji. Czarne Wilki przegrały, zdobywając tylko 13 punktów.

Liderem tabeli pozostał zespół Klaja Cafee, przed zespołami Bojan Żubry i KS Baza 44.

Kolejna 6 kolejka odbędzie się 18 grudnia, na którą zapraszamy.

Liga rozgrywana pod patronatem Burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Amatorska Liga Siatkówki wspierana jest przez firmę Pawelczyk Development.