img_2545 20 listopada rozegrana została 4 kolejka Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku. Podczas każdej kolejki rozgrywane są 4 mecze, dwa zespoły pauzują. Podczas 4 kolejki odpoczywały dwa zespoły: Klaja Cafee i Czarne Wilki. Pierwsze dwa pojedynki rozpoczęły się o 10:00. Joker Cewice bez starty seta pokonał najmłodszy zespół w lidze I LO w Lęborku. Mecz pomiędzy KS Strzebielino z KS Bazą 44 był bardzie zacięty. W pierwszym secie KS Strzebielino wysoko postawiło poprzeczkę zespołowi KS Baza 44. W końcówce przy stanie po 23 zdołali odskoczyć na dwa punkty i zwyciężyć pierwszą partię. W drugim secie zawodnicy ze Strzebielina wysoko prowadzili od samego początku aż do wyniku 16:10. W tym momencie zawodnicy KS Baza 44 zaczęli zdobywać punkty seriami.

Najpierw 5 punktów, później 7 punktów pod rząd i całe spotkanie wygrali 25:19. Trzeci set to bardzo dobra gra KS Strzebielino i wysoka wygrana w tie breku 15:5. Mecze o godzinie 11:00 zapowiadały się równie ciekawie co poprzedni pojedynek. Niestety z zapowiadanych dwóch pojedynków odbył się tylko jeden. W potyczce pomiędzy AZS Lębork z Bojan Żubry oba zespoły nie zagrały najlepszych spotkań i po dwóch setach zwycięscy z boiska schodzili zawodnicy Bojan Żubry. AZS Lębork popełnił zdecydowanie więcej błędów własnych i przegrał oba sety na własne życzenie. Ostatni mecz pomiędzy Romek Lębork a Drywa Kowalstwo zakończył się walkowerem dla zespołu Romek Lębork. Zawodnicy Drywa Kowalstwo nie stawili się na meczu i oddali pojedynek walkowerem. Jest to pierwszy walkower w tej edycji. Zespół który po raz drugi odda mecz walkowerem zostanie wykluczony z rozgrywek.

W listopadzie amatorzy już nie zagrają, kolejne dwie kolejki odbędą się w grudniu 4 i 18.

Serdecznie zapraszamy na rozgrywki siatkarzy pod patronatem Burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Amatorska Liga Siatkówki wspierana jest przez firmę Pawelczyk Development.