Po raz 8, w Lęborku, odbyły się Mistrzostwa Woj. Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów. Tegoroczny turniej odbył się pod patronatem Mieczysława Struka Marszałka Woj. Pomorskiego. W turnieju wzięło udział 5 zespołów: Bojan Żubry, AZS Lębork, KS Baza 44 Siemirowice, Klaja Cafee i AMGaz Wejherowo. Każdy zespół rozegrał po 4 spotkania w systemie każdy z każdym. Najbardziej wyrównanym pojedynkiem okazał się mecz pomiędzy AMGaz Wejherowo i Klaja Cafee. Ten mecz zadecydował o końcowym wyniku.

Zawodnicy z Wejherowo zwyciężając 2:0 z Klają mieli już pierwsze miejsce zapewnione i nawet dekoncentracja w ostatnim meczu z AZSem , skutkująca przegraną AMGaz Wejherowo, nie zagroziła w zdobyciu tytułu mistrza województwa.

Wicemistrzem został zespół Klaja Cafee a tuż za nim AZS Lębork. Na czwartej lokacie uplasował się zespół Bojan Żubry, który tego turnieju nie będzie miło wspominał. W tym zespole widoczny był brak najlepszego zawodnika, Wojtka Dawida. W ostatnim meczu Bojan Żubry walczył do końca i zwyciężył z KS Baza 44 Siemirowice 2:1. Podczas podsumowania turnieju zostało wyróżnionych trzech zawodników z zespołów z miejsc medalowych. I tak z AZSu wyróżniony został Marcin Fokczyński, z Klaja Cafee Tomasz Szlempo i z AMGaz Wejherowo Mateusz Pliński. Wyróżnieni zawodnicy otrzymali statuetki i nagrody rzeczowe.

IMG_1296 IMG_1302 IMG_1310

Wszystkie zespoły otrzymały z rąk Witolda Namyślaka i Mariana Borka okolicznościowe dyplomy i puchary, a trzy najlepsze zespoły medale.

IMG_1319 IMG_1330 IMG_1349

Cały turniej zakończony został wspólnym zdjęciem zespołów biorących udział i zaproszeniem na kolejne mistrzostwa za rok.

IMG_1361

 

Klasyfikacja:

1. AMGaz Wejherowo
2. Klaja Cafee
3. AZS Lębork
4. Bojan Żubry
5. KS Baza 44 Siemirowice

Galeria:

-------Reklama-------

Zostaw komentarz

Anty robot - wpisz poprawną odpowiedź aby dodać komentarz. *