Zakończyły się rozgrywki 9 edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku rozgrywanej pod patronatem burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka. W niedzielę 24 kwietnia zostały rozegrane mecze o miejsca 1-8. Po zakończeniu tydzień wcześniej II rundy play-off, zespoły walczyły o konkretne miejsca. O godzinie 10 rozpoczęły się mecze o miejsca 7-8 i 5-6. W meczu o 7 miejsce AZS Lębork szybko rozbił zespół I LO, bez starty seta. W pojedynku o miejsce 5, KS Strzebielino pokonał 2:0 zespół Romek Lębork. Po tych meczach, rozpoczęła się najważniejsza rywalizacja o miejsca medalowe. W meczu o 3 miejsce, KS Baza 44 grała z Klaja Cafee. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla zespołu Klaja Cafee. Najwięcej emocji na boisku ale i również na trybunach dostarczył finał tegorocznych rozgrywek pomiędzy Bojan Żubry i Drywa Kowalstwo.

Licznie zgromadzona publiczność miała okazję oglądać pojedynek dwóch najlepszych zespołów w tym roku.

IMG_0746

Zespoły nie zawiodły kibiców i walczyły o każdy punkt.

IMG_0717

Pierwszy set wygrali zawodnicy Bojan Żubry do 23. W drugim dość niespodziewanie wysoko przegrali do 18. Wszystko miało się rozstrzygnąć w trzecim secie. Bojan Żubry w końcówce trzeciego seta odskoczył na kilka punktów zespołowi Drywa Kowalstwo i pomimo zmniejszeniu różnicy punktowej przez zawodników Drywa Kowalstwo to Bojan Żubry świętował pierwsze mistrzostwo w amatorskich rozgrywkach od 9 lat.

IMG_0981

Mecz finałowy stał na bardzo wysokim poziomie, zawodnicy walczyli, kibice dopingowali swoje zespoły, było wszystko co w tego typu rozgrywkach powinno być. Po zakończeniu meczu finałowego odbyło się podsumowanie tegorocznych rozgrywek siatkarzy amatorów. Z rąk Mariana Kurzydło – sekretarza miasta Lęborka i Mariana Borka dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku zespoły z miejsc 9-4 otrzymały puchary i okazałe dyplomy.

IMG_0860

Przed medalową klasyfikacją nagrodzeni zostali najlepsi zawodnicy ligi. Zostało wyróżnionych 6 zawodników: Grzegorz Koziacz ( I LO), Paweł Pallach (KS Strzebielino), Przemysław Krampa (KS Baza), Karol Richert (Drywa Kowalstwo), Szymon Bajek (Klaja Cafee) i Wojtek Dawid (Bojan Żubry).  Zawodnicy otrzymali pamiątkowe piłki i upominki od zespołu Atom Trefl Sopot. Zaraz po nich zostały nagrodzone zespoły medalowe.

IMG_0913

Brązowe medale otrzymali zawodnicy Klaja Cafee, srebrne medale otrzymali zawodnicy Drywa Kowalstwo, złote medale oraz upominki od zespołu Lotos Trefl Gdańsk oraz bilety na mecz finałowy Orlen Ligi pomiędzy Atom Trefl Sopot – Chemik Police wywalczyli zawodnicy zespołu Bojan Żubry.

IMG_0927 IMG_0948

Wszyscy nagrodzeni wspólnie stanęli do zdjęcia.

IMG_0990

Organizatorzy: Lęborskie Towarzystwo Sportowe UNIA i Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku już zaprosili zawodników do kolejnej 10 edycji rozgrywek amatorskich już w październiku. Zespoły amatorskiej już maju będą mogły zagrać w 8 Mistrzostwach Woj. Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów odbywających się w Lęborku i organizujących również przez LTS UNIA i CSiR w Lęborku.