11-IMG_4076 Odbyła się 6 kolejka Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku, była to ostatnia kolejka amatorskich rozgrywek w tym roku. Z planowanych 4 meczy dobyły się 3, mecz pomiędzy Romek Lębork a Klaja Cafee został przełożony na inny termin na wniosek zespołu Romek Lębork. Pierwszy mecz tej kolejki to pojedynek dwóch zespołów z dołu tabeli: KS Strzebielino i Victorius. Pojedynek był bardzo wyrównany i zakończył się dopiero w trzecim secie. W trzecim walka była  bardzo wyrównana i zakończyła się wynikiem 13:15 dla zespoły KS Strzebielino. Było to drugie zwycięstwo zespołu KS Strzebielino w tej edycji amatorskich rozgrywek.

Kolejne mecze odbywały się o 11:00. Na boisku A lider tabeli AZS Lębork podejmował zespół KS Baza 44. Ten mecz był ważny dla obu zespołów. Trzeci set rozpoczął się podobnie jak pierwszy od prowadzenia 4 punktami KS Baza 44. Przez cały set AZS próbował nawiązać kontakt, niestety zawodnicy Bazy 44 kontrolowali przebieg meczu i doprowadzili do zwycięstwa 15:11 i w całym meczu 2:1. Na równoległym boisku odbywał się również bardzo emocjonujący mecz. Bojan Żubry walczył o zwycięstwo z zespołem Kowale. Pierwszy set wygrali zawodnicy Kowale 25:23, w drugim secie Bojan Żubry zaczął bardzo skoncentrowany i wysoko zwyciężył najmłodszy zespół tej edycji ALS 25:16. O zwycięstwie decydował trzeci set. W tej odsłonie lepsi okazali się zawodnicy Bojan Żubry, którzy przez większą część wysoko prowadzili i wygrali pojedynek 2:1. Wszystkie trzy mecze zakończyły się 2:1 co świadczy o bardzo wysokim i wyrównanym poziomie.

W ocenie sędziów sędziujących ta kolejkę ALS, rozgrywki są na wysokim poziomie zarówno sportowym jak i organizacyjnym.

W tym roku rozgrywki dobiegły końca, ostatnia kolejka rundy zasadniczej odbędzie się 11 stycznia i to po niej rozpocznie się pierwsza faza pla-off. Zespoły zostaną połączone w pary i w dwumeczu zwycięzcy awansują do półfinałów. Koniec rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki odbędzie się w kwietniu 2015.

Organizatorzy Amatorskiej Ligi Siatkówki już teraz zapraszają na coroczny Sportowy Bal Karnawałowy który odbędzie się 24 stycznia.