IMG_9142 Rozegrane zostały mecze II fazy play off Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku, podczas tego dnia 6 zespołów walczyło o miejsca 5-10 a cztery walczył w półfinałach o awans do finału ALS. Pierwsze dwa mecze o godzinie 10 były o miejsca 9-10 i 7-8. W meczu o miejsce 9, I LO w Lęborku zwyciężyło z zespołem Prosektorium 2:1 i zakończyło rozgrywki na 9 pozycji. Mecz o miejsce 7 nie dobył się z powodu nie pojawienia się zespołu Tom Blok Wejherowo. Oddanie meczu walkowerem usytuowało Tom Blok na miejscu 8 a KS Strzebielino na miejscu 7. Pozostałe mecze tego dnia odbyły się już planowo.

W meczu o 5 miejsce AZS Lębork nie dał rady zespołowi Bojan Żubry który kontrolował wynik w obu setach i zasłużenie zajął 5 miejsce. Pierwszy półfinał był tego dnia bardzo emocjonującym spotkaniem. Klaja Cafee która do półfinału awansowała bezpośrednio z rundy zasadniczej grała z zespołem Romek Lębork który aby zagrać w półfinałach musiał wygrać dwa ciężkie mecze w fazie play off. Pierwszy set po bardzo wyrównanej walce wygrali zawodnicy Klaja Cafee róznica tylko 2 punktów. W drugim secie Romek Lębork zwyciężył różnicą 8 punktów. O końcowym wyniku miał zadecydować trzeci set rozgrywany do 15. W końcówce trzeciego seta emocje udzieliły się wszystkim uczestnikom tego meczu. Po bardzo nerwowej końcówce, trzeci set wygrali zawodnicy Klaja Cafee i to oni jako pierwsi awansowali do finału rozgrywek amatorskich. Drugi półfinał był mniej emocjonujący.

Zawodnicy KS Baza 44 jako liderzy rundy zasadniczej skoncentrowani wyszli na boisko i zdecydowanie wygrali pojedynek z Mar Pol Garczegorze 2:0. KS Baza 44 i Klaja Cafee będą walczyć w finale Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku, przed finałem zostanie rozegrany mecz o 3 miejsce pomiędzy Romek Lebork a Mar Pol Garczegorze. Oba mecze odbędą się 27 kwietnia 2014 na hali sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Lęborku. Mecz o 3 miejsce odbędzie się o 15:30 a finał o godzinie 16:30, te dwa mecze rozegrane zostaną na boisku głównym. Po zakończeniu meczu finałowego zostaną oficjalne podsumowane rozgrywki amatorskie w Lęborku. Serdecznie zapraszamy na mecze finałowe Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku.