IMG_9024 I faza play off Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku za nami. O dwa wolne miejsca w półfinałach walczyło osiem zespołów. W zależności od zajętego miejsca w tabeli po rundzie zasadniczej były utworzone pary zespołów walczące o awans. I tak Bojan Żubry (3 miejsce) grał z I LO (10 miejsce), Prosektorium (9 miejsce) grał z Mar Pol Garczegorze (4 miejsce), AZS Lębork (5 miejsce) grał z KS Strzebielino (8 miejsce), Romek Lębork (7 miejsce) z Tom Blok Wejherowo (6 miejsce). Aby dostać się do półfinałów zespół musiał wygrać dwa mecze tego dnia. Pierwsze zwycięstwa odniosły zespoły Bojan Żubry, Mar Pol Garczegorze, AZS Lębork i Romek Lębork.

Żubry i AZS wygrały swoje mecze po 2:0 a Mar Pol i Romek potrzebowali do wygrania meczu trzeciego seta. Zwycięskie zespoły zostały podzielone na pary: Bojan Żubry – Romek Lębork i AZS Lębork – Mar Pol Garczegorze. Zwycięzcy tych pojedynków uzyskiwali awans do półfinałów w których czekały już dwa pierwsze zespoły z rundy zasadniczej: KS Baza 44 i Klaja Cafee. Mecz pomiędzy AZS a Mar Pol zakończył się zwycięstwem zawodników z Mar Polu 2:0, AZS w drugim secie dzielnie walczył ale w końcówce zabrakło szczęścia i zespół Mar Pol awansował do półfinału. W meczu pomiędzy Bojan Żubry – Romek Lębork było zdecydowanie więcej emocji. Oba zespoły bardzo chciały zwyciężyć i awansować do półfinału. Pierwszy set wygrali zawodnicy Romka 25:23, w drugim Bojan Żubry zdecydowanie poprawił skuteczność i zwyciężył do 18. O końcowym wyniku decydował tie break. Po słabszym drugim secie zawodnicy Romka zaczęli mocno zmotywowani. Ostatecznie różnicą 7 punktów wygrali zawodnicy Romka Lębork i to oni awansowali do półfinału. Oba zespoły które wywalczyły miejsca w półfinale swoje pierwsze mecze w fazie play off wygrywały po 2:1. Jednak starczył sił aby wygrać w drugim meczu.

W półfinale który odbędzie się 13 kwietnia 2014 roku spotkają się: KS Baza 44 – Mar Pol Garczegorze oraz Klaja Cafee – Romek Lębork. W meczu o 5 miejsce walczyć będą: AZS Lębork – Bojan Żubry, o 7 miejsce Tom Blok Wejherowo – KS Strzebielino i o 9 miejsce Prosektorium – I LO.

Finały amatorskiej ligi planowane są na 27.04.2014 w godzinach 15:30 – 18:00 na boisku głównym.