12-IMG_7446 Za nami 5 kolejka ALS, która odbyła się w niedzielę 22 grudnia. Ta kolejkę rozpoczął walkower I Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego który nie stawił się w pełnym składzie na mecz z KS Baza 44 Siemirowice. Kolejne mecze odbyły się bez problemów. Najbardziej wyrównanym spotkaniem był pojedynek pomiędzy Romkiem Lębork o Tom Blok Wejherowo. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla zawodników Tom Bloku. Pierwsze dwa sety były bardzo zacięte i wyrównane w trzecim zawodnicy z Wejherowa zdobyli kilkupunktową przewagę i nie oddali jej do końca. W meczu niepokonanych do tej kolejki zespołów Klaja Cafee i Bojan Żubry wynik zakończył się 2:0 zwycięstwem zespołu Klaja Cafee w której kluczową rolę odegrał Łukasz Oleszczuk. Jego „atomowe” zagrywki sprawiały kłopoty Żubrom w odbiorze piłki i wyprowadzeniu skutecznej kontry.

Zespół Bojan Żubry bardzo się starał nawiązać walkę i ambitnie podszedł do meczu, niestety musiał pogodzić się z porażką. Teraz już tylko zespół Klaja Cafee nie odniósł porażki w tej edycji ALS i jest liderem tabeli z kompletem punktów. W meczu Mar Pol Garczegorze – KS Strzebielino zwycięstwo odnieśli zawodnicy Mar Pol Garczegorze nie tracąc seta i awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Ostatni mecz zamykający 5 kolejkę ALS i zarazem ostatni w mecz w 2013 roku odbył się pomiędzy AZS Lębork a Prosektorium. Zmobilizowany AZS Lębork bardzo poważnie podszedł do tego meczu co było widać w pierwszym secie w którym AZS zwyciężył do 8 punktów, w drugim już nie było tak dużej przewagi Prosektorium otrząsną się po pierwszym secie i próbował powalczyć. Nie starczyło czasu i to AZS wygrał mecz, dopisując 3 punkty w tabeli. Podczas tej kolejki pauzował zespół I LO w Lęborku. Po 5 kolejkach na szczycie tabeli jest KLAJA Cafee, drugie miejsce zajmują zawodnicy KS Baza 44 Siemirowice, trzecie Mar Pol Garczegorze. Kolejne zespoły to: Bojan Żubry, AZS Lębork, Tom Blok Wejherowo. Tez zespoły dzieli bardzo mała różnica punktowa. Rozgrywki są na półmetku rundy zasadniczej, po której zespoły będą walczyć w fazie play-off.

Następne mecze odbędą się 12 stycznia 2014, w tym dniu również rozpoczną rundę rewanżową zespoły kobiece grające w Siatkarskiej Lidze Kobiet.