final_17_18

Zakończone zostały rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku. To już 11 edycja rozgrywek amatorskich w Lęborku. W tegorocznej lidze udział wzięło 9 zespołów, w dniu finałów swoje mecze rozegrało o miejsca rozegrało 6 zespołów. Zespoły: I LO Lębork, Miniony i Eko Laser uplasowały się na miejscach 9-7. W meczu o miejsce 5 pomiędzy zespołami Romek Lębork i AZS Lębork, wyrównana walka toczyła się tylko w pierwszym secie. AZS prowadząc w pierwszym secie przez większa jego część, nie zdołał go wygrać. Romek Lębork w końcówce zagrał zdecydowanie lepiej i zwyciężył. W drugim secie AZS Lębork nie mógł sobie poradzić z zagrywką zawodników Romka i dość wysoko przegrał drugiego seta. Romek Lębork uplasował się na 5 pozycji w klasyfikacji końcowej i zrewanżował się zawodnikom z AZS Lębork za ubiegłoroczną porażkę w poprzedniej edycji amatorskiej ligi również w meczu o piąte miejsce.

W meczu o trzecie miejsce zespoły KS Strzebielino i Klaja Cafee rozgrywały bardzo wyrównany pojedynek. Klaja Cafee rozstrzygając pierwszego seta na swoją korzyść, w drugim nie utrzymała koncentracji i zawodnicy Klaja Cafee musieli przygotowywać się do trzeciego seta. W trzecim secie KS Strzebielino walczyło o każdy punkt ale lepsi okazali się zawodnicy Klaja Cafee i to oni stanęli na podium z brązowymi medalami. Klaja Cafee to zespół który zdobył mistrzostwo w 10 edycji ALS.

W meczu finałowym spotkały się zespoły: Bojan Żubry i ZSM-I Lębork. Bojan Żubry to zespół, który w ubiegłorocznym finale przegrał z Klaja Cafee i zajął drugi miejsce. W tym roku bardzo chcieli zdobyć złoto. Natomiast zespół ZSM-I Lębork to jeden z dwóch najmłodszych zespołów grających w tegorocznej lidze, złożony z uczniów lęborskiego „mechanika”. Udział zespołu ZSM-I w finale to wielka niespodzianka, chłopcy w ostatnich meczach wyraźnie poprawili grę i koncentrację. W finale młodość spotkała się z doświadczeniem. W obu setach było wyraźne prowadzenie zawodników Bojan Żubry, którzy starali się zwyciężyć w dwóch setach. Doświadczeni zawodnicy z Bojan Żubry pokonali młodzież z ZSM-I do 19 i 21 i stanęli na pierwszym miejscu podium ze złotymi medalami.

IMG_8166

IMG_8187

IMG_8205

IMG_8211

IMG_8220

Podczas podsumowania tegorocznej edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku medale zawodnikom wręczali: Burmistrz Lęborka Witold Namyślak, Paweł Papke poseł na sejm i członek Zarządu PZPS, Marian Kurzydło Wiceburmistrz Lęborka oraz współorganizator ligi Marian Borek dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku.

IMG_8256i

IMG_8248i

Wyróżnionych zostało trzech najlepszych zawodników finału, z każdego meczu po jednym. Wyróżnieni to: Waldemar Szczepański – Romek Lębork, Tomasz Szlempo – Klaja Cafee i Rafał Dawid – Bojan Żubry.