IMG_9114 Rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku wznowiły rozgrywki. W ostatnią niedzielę stycznia siatkarze amatorzy po dość długiej przerwie wrócili na boiska. Była to siódma kolejka rundy zasadniczej. Wszystkie cztery mecze zakończyły się wynikami 2:0. Najbardziej zaskakującym rozstrzygnięciem była pierwsza przegrana lidera tabeli , zespołu Bojan Żubry.

W meczu z zespołem Romek Lębork, po bardzo wyrównanym pierwszym secie i wyniku 26:28 w drugim już przewaga zespołu Romek była zdecydowana. Żubry po raz pierwszy w tym sezonie odnieśli porażkę. W tabeli nadal są na pierwszym miejscu z liczbą 16 punktów. Tuż za nimi w tabeli znajduje się KS Baza 44, zespół również wygrał swój pojedynek bez starty seta z I LO. Meczem bez większych emocji był pojedynek zespołów Drywa Kowalstwo z ZK Joker. Mecz zakończył się w krótkim czasie a przewaga zespołu Drywa Kowalstwo była bardzo widoczna. Ostatnim pojedynkiem tego dnia było spotkanie AZS Lębork z Klaja Cafee. AZS bardzo chciał wygrać, zespół Klaja Cafee wygrał bez starty seta choć mecz był wyrównany. Zabrakło w nim koncentracji zawodników AZSu, którzy w końcówce popełniali wiele prostych błędów.

Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwie kolejki, 7 i 28 lutego. W tym roku rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki mają nowych partnerów, są nimi zespoły: Lotos Trefl Gdańsk i Atom Trefl Sopot. W związku ze współpracą najlepszy zespół rundy zasadniczej otrzyma wejściówki na mecz jednego z zespołów. Będzie to nagroda za pierwsze miejsce w tabeli.