.
Dobiegły końca rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku. Była to 6 edycja, wystąpiło w niej 11 zespołów, niestety jeden z zespołów nie wywiązywał się z regulaminu i zakończył rozgrywki na 3 kolejce. Pozostałe 10 zespołów walczyło w rundzie zasadniczej o jak najlepsza lokatę, później 9 zespołów awansowało do fazy play-off z której wyłoniły się 4 najlepsze zespoły walczące w półfinałach o możliwość gry o pierwsze miejsce. Na początku finałowych rozgrywek odbyły się mecze o miejsca 8-9 i 5-6.
W meczu o miejsce 8 lepsi okazali się gimnazjaliści z Gim 2 Lębork którzy pokonali zespół Młodzi Gniewni 2:1, w pojedynku o miejsce 5 spotkały się dwa zespoły które się bardzo dobrze znają. Bojan Żubry i Romek Lębork walczyli o zwycięstwo bardzo zacięcie mecz stał na dobrym poziomie, w końcówce lepsi okadzi się zawodnicy zespołu Romek Lębork pokonując Bojan Żubry 2:1. Po tych dwóch meczach rozegrane zostały półfinały, Skojan MG Trans Puck grał z KS Baza 44. W tym pojedynku zdecydowanie lepsi byli zawodnicy z Pucka którzy wygrali 2:0 i pewnie awansowali do finały ALS. Drugi półfinał był bardziej zacięty. I Lęborski Batalion Zmechanizowany pokonał w wyrównanym pojedynku Tom Blok Wejherowo. Zaraz po rozegraniu półfinałów odbyły się mecze o 1 i 3 miejsce. Skojan MG Trans Puck walczył z I Lęborskim Batalionem Zmechanizowanym w finałowym meczu lęborskich rozgrywek. Po pierwszym secie wygranym przez Skojan MG Trans Puck wydawało by się że drugi set będzie również zwycięski dla pucczan. I Lęborski Batalion Zmechanizowany podjął wyrównaną walkę o każdy punkt i doprowadził do wyrównania, o zwycięstwie decydował trzeci set. W tej odsłonie wojskowi z Lęborka od samego początku mocno zaczęli i zaskoczyli swoich przeciwników, jednocześnie odskakując na kilka punktów, doprowadzili przewagę do końca set i odnieśli zwycięstwo w meczu finałowym 2:1.
.
.
Bardzo duże zasługi w zwycięstwie miał Dariusz Korniak zawodnik I Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego, który bardzo dużo emocji włożył w grę swojego zespołu i był jego wyraźnym liderem. Mecz o 3 miejsce zakończył się po dwóch setach. Zwycięstwo i brązowe medale zdobyli zawodnicy KS Baza 44 Siemirowice którzy pokonali Tom Blok Wejherowo.Zaraz po zakończeniu meczu finałowego odbyło się podsumowanie całych amatorskich rozgrywek w Lęborku. Wszystkie zespoły biorące udział w lidze otrzymały z rąk: Starosty Lęborskiego Wiktora Tyburskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Lęborku Adama Stenki oraz Dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku Mariana Borka puchary a najlepsze trzy zespoły również medale i nagrody rzeczowe. Podczas podsumowania rozgrywek ALS odbyło się również podsumowanie turnieju siatkówki kobiet który odbył się tydzień wcześniej. Tu również zespoły otrzymały puchary, medale i nagrody rzeczowe. Wyróżniony został również najlepszy zawodnik meczu finałowego, a był nim Dariusz Korniak zawodnik najlepszej drużyny Amatorskiej Ligi Siatkówki w sezonie 2012/2013.
.

.

Zwycięski zespół będzie reprezentował Lębork w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów które odbędą się 19 maja 2013 w Lęborku. Zapraszamy zespoły z woj. pomorskiego które zwyciężyły lokalne ligi amatorskie do wzięcia udziału w piątych już mistrzostwach.

Więcej informacji o Mistrzostwach Woj. Pomorskiego wkrótce będą dostępne na stronie www.siatkowka.pomorskie.pl