08-IMG_0285 Podczas pierwszego weekendu maja odbył się towarzyski turniej siatkówki w ramach projektu Baltic Rally w Kretindze. W turnieju wystąpili zawodnicy z Niemiec, Polski i Litwy. Polacy i Litwini wystawili po jednym zespole, Niemcy wystawili dwa zespoły w których grali również zawodnicy z Polski. Zespoły zostały podzielone na pary półfinałowe: VV Gryps – Kretinga , HSG Uni I – Lębork. Pierwszy mecz wygrali gospodarze i awansowali do finału, w drugiej potyczce lepsi okazali się reprezentanci Lęborka i również awansowali do finału. W meczu o trzecie miejsce spotkały się zespoły HSG Uni i VV Gryps.

Lepszy okazał się zespół HSG Uni I, który zwyciężył 3:0. W finale w pierwszych dwóch setach zawodnicy z Kretingi zdominowali lęborczan i wygrali oba sety. W trzecim secie w końcówce szczęście uśmiechnęło się do zespołu z Polski. W czwartym secie Litwini zmobilizowali się jeszcze bardziej i zdecydowanie wygrali całe spotkanie 3:1.

Po zakończeniu meczy wszyscy zawodnicy spotkali się na wspólnej kolacji gdzie omawiane były wrażenia z boiska i wymiana spostrzeżeń turniejowych. W niedzielę organizatorzy zapewnili klika atrakcji do zwiedzenia. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć jeden z największych w Europie ogród zimowy który został wybudowany w 16 wieku. Największa atrakcją tego dnia była wizyta na meczy piłki nożnej na motocyklach. Motoboll to dyscyplina bardzo widowiskowa. Spotkanie na Litwie było dobra okazją do poznania się bliżej uczestników projektu Baltic Rally i wymianie spostrzeżeń i kontaktów.