IMG_0729Rozpoczęły się rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku, już po raz 12 amatorskie zespoły walczą o tytuł mistrza. W tym sezonie wystartowało 13 zespołów. Jest to rekordowa liczba jak na rozgrywki amatorskie, drużyny startujące w lidze są nie tylko z Lęborka, ale również z Strzebielina, Cewic, Siemirowic, Stężycy, Linii oraz Gdyni. Organizatorów: Lęborskie Towarzystwo Sportowe UNIA i Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku bardzo cieszy duże zainteresowanie rozgrywkami. Podczas pierwszej kolejki zostało rozegranych 10 meczów, które momentami były bardzo wyrównane i kończyły się wynikami 36:34.

7 zespołów  w tej kolejce rozegrało po 2 mecze, tylko 3 z nich wygrało swoje oba pojedynki: MSW Żabka Proterm i Morska Jednostka Rakietowa Siemirowice nie straciły seta, Żubry Lębork w jednym meczu straciły seta. Te trzy zespoły są na szczycie tabeli po pierwszej kolejce.

Rozgrywki rozpoczęły się w październiku i zakończą w kwietniu 2019. Zespoły mają do rozegrania 8 kolejek ligowych i po rozegraniu rundy zasadniczej 4 najlepsze zespoły awansują do Final Four ALS i tam będą walczyć o tytuł mistrza Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku. Pozostałe zespoły rozegrają miejsca od 5 do 12.

liga_patronat_01

Tegoroczne rozgrywki odbywają się pod patronatem Pawał Papke, wielokrotnego reprezentanta Polski w siatkówce, Posła na Sejm oraz Dyrektora Sportowego PZPS. Lęborska liga jest jedną z większych w województwie pomorskim i na bardzo wysokim poziomie, podczas każdej kolejki około 120 zawodników będzie rozgrywało swoje mecze.

Amatorską Ligę Siatkówki w Lęborku wspierają firmy: Meyn Polska oraz Pawelczyk Development.

spon_01
Następna kolejka ligowa odbędzie się 18 listopada 2018.

Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i zachęcamy do wspierania swoich zawodników.