IMG_9554

Już po raz 11 odbył się Jakubowy Turniej Siatkówki Plażowej w Lęborku organizowany przez Lęborskie Towarzystwo Sportowe UNIA i Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku. Turniej odbywa się zawsze w sobotę w drugi dzień Lęborskich Dni Jakubowych o godzinie 10:00. W tegorocznej edycji wystartowało 20 zespołów, turniej rozgrywany jest w kategorii OPEN. Spośród tych 20 zespołów znalazły się pary: rodzinne, mieszane, męskie, żeńskie i o bardzo zróżnicowanym wieku. Pogoda dopisała organizatorom i zawodnikom. Pierwsze mecze rozpoczęły się o 10:00 a finał zakończył się o 19:00. Ta edycja turnieju była najdłuższą ze wszystkich. Przez 9 godzin zawodnicy walczyli o jak najlepsze miejsce w turnieju. Rozgrywkom przyglądał się Burmistrz Lęborka Witold Namyślak, który kibicował lęborskim zawodnikom.

IMG_9601

Po rozegraniu 38 meczy nastąpiła dekoracja najlepszych zespołów. Niestety w finałach zabrakło zawodników z Lęborka. Medale zostały podzielone pomiędzy Bytów, Koszalin i Kołczygłowy. W meczu o trzecie miejsce spotkały się pary: Marcin Sławiński, Kamil Benedyktowicz i Jordan Wiktorowicz, Kacper Franc. Brązowe medale wywalczyli  Wiktorowicz, Franc pokonując po trzy setowym pojedynku Sławiński, Benedyktowicz. W wielkim finale spotkały się pary Marek Stoltman, Krzysztof Leper i Sebastian Kudźba, Marcin Subel. Te pary dokładnie rok temu również spotkały się w finale Jakubowego turnieju. W zeszłym roku lepsi okazali się zawodnicy z Bytowa: Stoltman, Leper, w tym roku zwycięsko zrewanżowali się zawodnicy Kudźba, Subel, którzy bez starty seta w finale i nie przegraniu żadnego pojedynku w całym turnieju zdobyli złote medale i pierwsze miejsce.

IMG_9972

Podczas podsumowania turnieju Wiceburmistrz Lęborka Marian Kurzydło wręczył najlepszym zawodnikom medale, puchary i nagrody przygotowane przez organizatorów i sponsorów firmy: Meyn i Pawelczyk Development.

spon_01

IMG_9986

IMG_9994

IMG_9997

IMG_99991

IMG_99992

Turniej przebiegał w przyjaznej atmosferze i duchu sportowej rywalizacji fair play. Organizatorzy dziękują wszystkim zawodnikom za udział w tegorocznej edycji i zapraszamy za rok na 12 edycję Jakubowego Turnieju Siatkówki Plażowej.

Klasyfikacja końcowa: 
1. Sebastian Kudźba, Marcin Subel (Lębork / Koszalin)
2. Marek Stoltman, Krzysztof Leper (Bytów)
3. Jordan Wiktorowicz Kacper Franc (Kołczygłowy)
4. Marcin Sławiński, Kamil Benedyktowicz (Koszalin)

Galeria:

« 1 z 2 »

spon_02

-------Reklama-------

Zostaw komentarz

Anty robot - wpisz poprawną odpowiedź aby dodać komentarz. *