IMG_7871Za nami runda zasadnicza rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku. W ostatniej kolejce pauzował zespół Miniony, pozostałe 8 zespołów miało  walczyło o punkty. Niestety ze względu na problemy kadrowe w zespołach z zaplanowanych 6 meczy odbyły się tylko trzy. Eko Laser tej kolejki nie zaliczy do udanych, z powodu niestawienia się zawodników otrzymali dwa walkowery i w tej kolejce zerową liczbę punktów. Jeden walkower otrzymali również zawodnicy zespołu Romek Lębork, którzy nie stawili się w pełnym składzie w regulaminowym czasie na meczu z KS Strzebielino. Na kolejnym meczu już w pełnym składzie  zwyciężyli w meczu na szczycie z Klaja Cafee2:0, bez stary seta.

Klaja Cafee rozegrała dwa mecze i oba przegrała. AZS Lębork zwyciężył z Klaja Cafee bez stary seta i awansował na drugie miejsce w tabeli. W meczu Bojan Żubry z ZSM-I, lepsi byli zawodnicy Bojana, wygrywając w dwóch setach. KS Strzebielino tego dnia nie rozegrało żadnego meczu, pomimo że stawiło się w pełnym składzie, ze względu na walkowery zespołów z którymi mieli grać.

Po zakończeniu rundy zasadniczej liderem tabeli pozostał zespół Romek Lębork i razem z AZS Lębork i Klaja Cafee awansował do 2 rundy play-off. Pozostałe zespoły z miejsc 4-9 walczą w 1 rundzie play-off o awans do 2 rundy. Te sześć zespołów zostanie podzielonych na dwie grupy po trzy zespoły i zwycięzcy grup oraz najlepszy zespół z drugiego miejsca awansują do 2 fazy play-off, gdzie również zostaną podzieleni na dwie grupy.

Pierwsza faza play-off odbędzie się 11 marca.