IMG_7592Za nami 3 kolejka rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku pod patronatem Pawła Papke i wsparciu firmy Pawelczyk Development. Lęborscy siatkarze amatorzy rozegrali już po 6 spotkań ligowych w których walczą o zwycięstwo i jak najlepsze miejsce w tabeli. Podczas jednej kolejki ligowej każdy zespół rozgrywa po dwa mecze. Podczas ostatniej kolejki dwa zespoły: Romek Lębork i Klaja Cafee pozostają bez porażki od początku rozgrywek. Oba zespoły rozegrały 6 spotkań z których wyszły zwycięsko przegrywając tylko pojedyncze sety. Romek Lębork w ostatniej kolejce po raz pierwszy przegrał seta z AZS Lębork i musiał zadowolić się mniejszą ilością punktów.

Pomimo to Romek Lębork zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, tuż za nim z jednym punktem straty znajduje się zespół Klaja Cafee. Trzecie miejsce ze startą 5 punktów do lidera należy do zespołu Bojan Żubry. U dołu tabeli 3 zespoły dzieli różnica 1 punktu. Poziom rozgrywek stoi na wysokim poziomie i jest wyrównany. W każdym meczu możliwa jest niespodzianka i o końcowym wyniku decydują końcówki setów i większa koncentracja. W tym roku było to już ostania kolejka amatorskich rozgrywek.

Kolejne kolejki rundy zasadniczej odbędą się w styczniu i lutym. Po rundzie zasadniczej zespoły będą walczyć w rundzie play-off, która w tej edycji zostanie delikatnie zreformowana.

Tabela po 6 meczach: 

1. Romek Lębork
2. Klaja Cafee
3. Bojan Żubry
4. KS Strzebielino
5. ZSMI Lębork
6. AZS Lębork
7. I LO Lębork
8. Miniony
9. Eko Laser

Galeria:

Tegoroczna edycja Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku została objęta honorowym patronem przez Pana Pawał Papke.

als_baner_pp_post_01

-------Reklama-------

Zostaw komentarz

Anty robot - wpisz poprawną odpowiedź aby dodać komentarz. *