IMG_6418

22 lipca odbył się po raz 10 Jakubowy Turniej Siatkówki Plażowej. W tegorocznej edycji organizowanej przez Centrum Sportu I Rekreacji w Lęborku i Lęborskie Towarzystwo Sportowe UNIA wystartowało 21 zespołów dwuosobowych z miejscowości Lębork, Siemirowice, Wejherowo, Bytów, Koszalin, Kołczygłowy, Cewice. Jest to największa ilość zespołów w całej 10 letniej historii turnieju. 42 zawodników punktualnie o 10:00 godzinie rozpoczęło zmagania na boiskach do siatkówki plażowej na kompleksie sportowo-rekreacyjnym Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku. Turniej był rozgrywany w kategorii OPEN. Wszystkie zespoły rywalizowały razem bez względu na wiek i płeć. Wśród 21 zespołów znalazły się zespoły męskie, młodzieżowe, damskie i mieszane.

Wszyscy rywalizowali na równych zasadach. Po rozegraniu 40 meczy, około godziny 17:00 odbyły się mecze o 1 i 3 miejsce. W finale spotkały się pary: Stoltman Marek, Leper Krzysztof oraz Kudźba Sebastian, Subel Marcin a w meczu o trzecie miejsce: Kowalik Jakub, Wiktorowicz Jordan walczyli z Grzenkowicz Rafał, Richert Karol. Mecz o trzecie miejsce zakończył się zwycięstwem w dwóch setach pary Kowalik Jakub, Wiktorowicz Jordan. Mecz finałowy był bardzo zacięty i aby wyłonić zwycięzcę potrzebny był trzeci set.

IMG_6595

W pierwszym secie lepsza okazała się para Kudźba, Subel. W dwóch następnych setach Stoltman, Leper zwyciężyli je na swoją korzyść i to oni zwyciężyli tegoroczne rozgrywki. Była to pierwsza wygrana tej pary w Jakubowym turnieju, dwa razy wywalczyli 2 miejsce i trzeci raz okazał się dla nich szczęśliwy. Po zakończeniu finału odbyła się dekoracja najlepszych zespołów turnieju. Nagrody wręczał Wiceburmistrz Lęborka Marian Kurzydło, który z zainteresowaniem przyglądał się zmaganiom zawodników na piaszczystym boisku.

IMG_6613

IMG_6621

IMG_6629

IMG_6643

Turniej został zorganizowany przy współpracy z Miastem Lębork i firmą Pawelczyk Development. Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników biorących udział w tej edycji Jakubowego Turnieju Siatkówki Plażowej.

7-8 Pallach Paweł, Zinkel Piotr; Szlempo Tomasz, Tandek Dominik
9-12 Oleszczuk Mateusz, Oleszczuk Mirosław; Dziedziński Michał, Klukowski Marcin; Bajek Szymon, Tandek Ilona, Domaszk Piotr, Pepliński Dariusz
13-16 Grejć Kacper, Paisecki Paweł; Kurzydło Andrzej, Kurzydło Jakub; Żukowska Karolina, Pęk Maja; Groth Jakub, Kolasa Jakub
16-21 Naczk Patryk, Treder Piotr; Dawidowski Cezary, Romowski Jakub; Sobczuk Sebastian, Sobczuk Tomasz; Stencel Joanna, Ziemianowicz Maja; Krampa Przemysław, Kaczanowski Przemysław.