img_2853W nowym roku, amatorscy siatkarze już 8 stycznia wrócili na boiska aby walczyć o ligowe punkty. Rozgrywki amatorskiej ligi zbliżają się do zakończenia rundy zasadniczej. Podczas VII kolejki rozegrane zostały 4 mecze, zespół KS Baza 44 w tej kolejce pauzował. Pierwszy mecz jako jedyny spośród rozegranych tego dnia, zakończony został w trzy setowym pojedynku. KS Strzebielino po wygranym pierwszym secie, mocno zdziwiło zawodników Klaja Cafee. W drugim i trzecim secie Klaja Cafee zwyciężyła i dopisała sobie 2 punkty w tabeli. Kolejne mecze zakończyły się wynikami po 2:0.

Bojan Żubry i Romek Lębork to mecz, który zapowiadał się bardzo dobrze. Żubry wzmocnione Wojtkiem Dawidem co prawda zwyciężyły mecz ale nie był to jednostronny pojedynek. Romek Lębork dzielnie walczył o zwycięstwo, niestety w końcówkach lepsi okazywali się zawodnicy Bojan Żubry. To był mecz zespołów z górnej części tabeli. Pojedynek pomiędzy AZS Lębork a I LO w Lęborku to potyczka zespołów walczących o możliwość gry w play-offach. AZS mocno skoncentrowany i popełniający mniej błędów wygrał mecz z I LO i zbliżył się do gry w dalszej fazie rozgrywek. Ostatnim meczem kolejki był pojedynek pomiędzy Czarnymi Wilkami a Jokerem Cewice. Czarne Wilki pierwszy set zwyciężyli do 23, w drugim o mały włos nie przegrali. Joker nie wykorzystał swojej szansy w końcówce drugiego seta i przegrał 24:26.

Po siedmiu kolejkach na szczycie tabeli zdecydowanie prowadzi zespół Bojan Żubry, później aż cztery zespoły mają taką samą ilość punktów. Świadczy to o bardzo wyrównanym poziomie lęborskich rozgrywek.

Kolejna kolejka zaplanowana jest na 29 stycznia.