img_2289Klaja Cafee liderem tabeli Amatorskiej Ligi Siatkówki po trzech kolejkach. Trzecia kolejka rozgrywek amatorskich w Lęborku została rozegrana 6 listopada, 8 zespołów lęborskich siatkarzy walczyło o ligowe punkty. Podczas tej kolejki pauzowały zespoły: Joker Cewice i Bojan Żubry. Pierwsze dwa mecze rozpoczęły się o 10:00. Zespół Klaja Cafee, kontrolując przebieg całego meczu pokonał I LO w Lęborku bez straty seta. Na równoległym boisku toczył się mecz pomiędzy zespołami Romek Lębork i KS Baza 44.

Po pierwszym secie wygranym przez KS Baza 44 do 18 i prowadzeniu w drugim secie 24 do 19, wszyscy obecni na sali myśleli że jest już po meczu. Zespół Romek Lębork po udanych akcjach i wielu błędach własnych zawodników KS Baza 44 doprowadził do remisu. W trzecim secie KS Baza 44 utrzymywał kilku punktowa przewagę i zwyciężył cały mecz 2:1.

Mecze o godzinie 11:00 zakończyły się w dwu setowych pojedynkach . Czarne Wilki w pierwszym secie nawiązały walkę z zespołem KS Strzebielino, w drugim secie dość wysoko Czarne Wilki przegrali i KS Strzebielino odniósł pierwsze zwycięstwo.

Ostatni mecz tej kolejki pomiędzy AZS Lębork i Drywa Kowalstwo zakończył się zwycięstwem AZSu 2:0. Po bardzo szybkim pierwszym secie dla AZS, w drugim zawodnicy Drywa Kowalstwo zaczęli od prowadzenia. AZS w połowie seta wyrównał i wyszedł na prowadzenie i zwyciężył pierwszy mecz bez starty seta. Pierwsze miejsce po trzech kolejkach w tabeli zajmuje Klaja Cafee, miejsce drugie Romek Lębork, trzecie KS Baza 44. Ostatnie miejsce na razie zajmują zawodnicy Joker Cewice.

Czwarta kolejka Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku odbędzie się 20 listopada.