IMG_8553 W ostatnią niedzielę listopada odbyła się czwarta kolejka rundy zasadniczej Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku. Tego dnia rozegrano 4 mecze, dwa pierwsze zakończyły się wynikami po 2:0. Dwa kolejne były bardziej wyrównane i kończył się wynikiem 2:1. Niepokonanym zespołem w lidze pozostaje nadal Bojan Żubry który pokonał 2:0 zespół ZK Joker Wicko. Zawodnicy Jokera chcieli powalczyć, niestety w końcówkach lepsi byli przeciwnicy i to właśnie Bojan Żubry jest liderem tabeli po 4 kolejkach.

Drugi mecz, który zakończył się wynikiem 2:0 to pojedynek pomiędzy zespołami KS Baza 44 i Romek Lębork. Rywalizacja tych dwóch zespołów zawsze dostarcza sporo emocji. Baza 44 w pierwszym secie zwyciężyła po bardzo udanej końcówce, w drugim secie przewaga była już większa i Baza zwyciężyła zdobywając 3 punkty w tabeli i zajmuje drugie miejsce. Kolejne mecze to już walka punkt za punkt i aby wyłonić zwycięzcę trzeba było rozegrać trzeciego seta. W meczu I LO w Lęborku  z Drywa Kowalstwo, mocno zaczęli licealiści i zwyciężyli pierwszego seta. W drugim i trzecim nie starczyło sił młodym zawodnikom, natomiast zawodnicy Drywa Kowalstwo zagrali bardziej skoncentrowani i popełniali mniej błędów własnych. To zwycięstwo dało zespołowi Drywa Kowalstwo trzecie miejsce w tabeli. Ostatni mecz pomiędzy Klaja Cafee i KS Strzebielino do samego końca dawał takie same szanse na zwycięstwo. Po przegranym pierwszym secie zawodnicy Klaja Cafee nie odpuścili i dwa kolejne sety zwyciężyli. W tej kolejce pauzował zespół AZS Lębork.

W grudniu odbędą się dwie następne kolejki: 6 i 20 grudnia. Serdecznie zapraszamy.