IMG_8509 Podczas trzeciej kolejki amatorskich rozgrywek emocji jak zwykle nie brakowało. Trzy spośród czterech meczy kończyły się dopiero po rozegraniu trzeciego seta. Jedyny mecz który zakończył się po rozegraniu dwóch setów to pojedynek pomiędzy zespołami I LO w Lęborku i Klaja Cafee. Licealiści przegrali mecz pomimo wyrównanej walki w pierwszym secie. Pozostałe trzy mecze kończyły się dopiero po tie breku.

Romek Lębork pokonał KS Strzebielino 2:1 po bardzo emocjonującym pojedynku. AZS Lębork odniósł pierwsze zwycięstwo pokonując ZK Joker 2:1, chociaż po pierwszym secie można było odnieść wrażenie, że zakończy się wynikiem 2:0 dla ZK Joker. AZS nie poddał się i mimo gry bez swoich kluczowych zawodników zdołał zwyciężyć dwa kolejne sety. Ostatni mecz tej kolejki to pojedynek pomiędzy ubiegłorocznymi zwycięzcami KS Baza 44 Siemirowice a pretendentami do tytułu mistrza w tym roku zespołem Bojan Żubry. Walka i emocje na wysokim sportowym poziomie. Pierwszy set wygrali zawodnicy KS Baza 44 pomimo przegrywania w końcówce 18:20, zdołali zwyciężyć do 23. W drugim secie zdecydowanie zrewanżowali się zawodnicy Bojan Żubry, którzy wygrali do 20. w ostatnim secie, walka była punkt za punkt i w końcówce lepszy okazał się zespół Bojan Żubry, który nie przegrał w tym sezonie meczu.

Wyrównane pojedynki w tegorocznej lidze świadczą o wysokim zaangażowaniu i poważnym podejściu zespołów do rozgrywek. Emocje wzrastają z kolejki na kolejkę. Do rozegrania rundy zasadniczej pozostało jeszcze 6 kolejek. Ostatni zespół zakończy rozgrywki na rundzie zasadniczej, pozostałe zespoły będą walczyć w fazie play-off.

Organizatorzy Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku i Lęborskie Towarzystwo Sportowe Unia serdecznie zapraszają na kolejne mecze w ramach Amatorskiej Ligi Siatkówki, które odbędą się 29 listopada, 6 i 20 grudnia.