10-IMG_5118 Mecze rewanżowe drugiej fazy play off rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki za nami. Poznaliśmy zespoły, które będą walczyć o konkretne miejsca w lidze. Wyniki meczów w grupie zespołów walczących o miejsca 5-8 powtórzyły się z pierwszych meczy. I tak bez starty seta Kowale zwyciężyły z Viktoriusem. Bojan Żubry identycznie jak w pierwszym meczu potrzebował aż trzech setów do zwycięstwa z zespołem KS Strzebielino.

Oba zwycięskie zespoły będą walczyć w meczu o miejsce 5, natomiast zespoły KS Strzebielino i Victorius będą grac o miejsce 7. Oba mecze rozpoczną się o godzinie 10:00. Sytuacja w grupie zespołów walczących o wejście do finału po pierwszym meczu wyglądała na przewidywalną.

W pierwszych meczach swoje pojedynki wygrały zespoły KS Baza 44 i Klaja Cafee i oba zespoły były już jedna nogą w finale. KS Baza 44 po bardzo wyrównanym pierwszym secie z Romkiem Lębork, zwyciężył i już był pewny awansu do finału. W drugim secie KS Baza 44 wygrał już zdecydowaną przewagą i przypieczętował awans do finału. Dużą niespodzianką zakończył się mecz AZS Lębork z Klaja Cafee. Po pierwszym meczu wydawało się że z tej pary może awansować tylko Klaja Cafee i finał będzie jak przed rokiem. Okazało się, że brak podstawowego zawodnika w zespole Klaja Cafee poskutkował przegarną 2:0 z zespołem AZS Lębork. Wysoka różnica punktowa w pierwszym secie dała awans zespołowi AZS Lębork do finału.

12 kwietnia w meczu o trzecie miejsce powalczą zespoły Romek Lębork i Klaja Cafee a w finale tytułu mistrza Amatorskiej Ligi będzie bronić KS Baza 44 w pojedynku z AZS Lębork. Mecze rozpoczną się o godzinie 11:00. Po zakończeniu oby meczy nastąpi podsumowanie 8 edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku.