11-IMG_8535 Rozegrana została 9 kolejka rundy zasadniczej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Rozpoczęła się dwoma ciekawymi pojedynkami. Mecz pomiędzy AZS Lębork a Bojan Żubry zapowiadał się bardzo emocjonująco. Oba zespoły od samego początku rozgrywek ALS bardzo poważnie podchodzą do wspólnych pojedynków. Tego meczu zespół Bojan Żubry nie zaliczy do udanych. Pierwszy set zakończył się wysoką przegraną zawodników Bojan Żubry. W drugim secie pojawiła się nadzieja na poprawę wyniku, ale przy stanie 15:11 dla Żubrów nastąpiło przełamanie u zawodników AZS którzy zmobilizowali się i wygrali tego seta 25:17 a cały mecz 2:0. Swój duży udział  w wygranej AZSu miał Maciej Komadowski, który nie wstrzymywał ręki w ataku.

Drugi pojedynek pomiędzy Mar Pol Garczegorze a Romek Lębork potrzebował aż trzech setów do rozstrzygnięcia. Pierwszy set wygrali zawodnicy Mar Pol-u i to do 13. W drugim Romek Lębork zdecydowanie poprawił grę i zwyciężył seta do 17. Trzeci set wygrali również zawodnicy Romka i to bardzo wysoko bo aż do 4 i cały mecz 2:1. Forma zespołu Romek Lębork jest bardzo niestabilna, jest to zespół który gra nierówno ale bardzo skutecznie i potrafi walczyć z najlepszymi. Zdarzają się potknięcia ze słabszymi zespołami. Jest to również najbardziej wiekowy zespół, który rywalizuje z młodszymi jak równy z równym. Podczas tej kolejki nastąpiła zmiana lidera w tabeli. Odbyło się to bez rozegrania meczu. Mecz pomiędzy KS Baza 44 a KS Strzebielino nie odbył się z powodu nie stawienia się zespołu KS Strzebielino na hali. Takim sposobem zawodnicy bazy otrzymali 3 punkty bez gry i objęli miejsce  lidera w tabeli ALS. Ostatnim meczem kolejki był pojedynek pomiędzy I LO w Lęborku a Tom Blok Wejherowo. Ten wynik nie był zaskoczeniem, 2:0 wygrali zawodnicy z Wejherowa ale nie był to zdominowany pojedynek przez jeden zespół. Licealiści dzielnie walczyli o punkty w każdym secie i mimo porażki mogą zaliczyć ten mecz do dobrych.

Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwie kolejki, po których rozpocznie się faza play off. Dwa pierwsze zespoły awansują bezpośrednio do półfinałów a pozostałe 8 zespołów będzie walczyć o dwa kolejne półfinałowe miejsca. Kolejna kolejka zostanie rozegrana 9 marca 2014.