13-IMG_7549 W minioną niedzielę odbyła się 6 kolejka ALS, była to zarazem pierwsza kolejka w nowym roku. Najlepszym meczem tej kolejki to rywalizacja zespołów Romek Lębork i Klaja Cafee. Oba zespoły bardzo poważnie podeszły do meczu. Pierwszy set wygrali zawodnicy Klaja Cafee, w drugim secie zespół Romek Lębork bardzo ambitnie podszedł do spotkana i zwyciężył tego seta do 20. Jest to pierwszy zespół który ugrał jednego seta drużynie Klaja Cafee. Trzecie ostateczny set wygrali zawodnicy Klaja Cafee dość zdecydowanie.

Obok na boisku toczył się pojedynek pomiędzy LO I w Lęborku a AZS Lębork. AZS zwyciężył w tym pojedynku 2:0. Zawodnicy LO I zagrali tego dnia również z Bojan Żubry i również w tym meczu musieli uznać wyższość przeciwników. Mecz Toma Blok Wejherowo z Mar Pol Garczegorze nie odbył się z powodu nie stawienia się zespołu Tom Blok Wejherowo. Ostatnim meczem tej kolejki był pojedynek I Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego z KS Strzebielino. Pierwszy set wygrali wojskowi z Lęborka do 13, w drugim KS Strzebielino powalczyło o każdy punkt. W końcówce lepsi jednak okazali się zawodnicy I Lęb. Bat. Zmechanizowanego i wygrali nie tracąc seta. Podczas tej kolejki pauzowały dwa zespoły: KS Baza 44 Siemirowice i Prosektorium. Kolejna kolejka ALS odbędzie się 2 lutego 2014.

12 stycznia odbył się pierwszy mecz rundy rewanżowej Siatkarskiej Ligi Kobiet w Lęborku. W rywalizacji zespołów Dream Team i Kit Kat, lepsze okazały się zawodniczki Dream Team. Aby wyłonić zwycięzcę potrzebny był trzeci set. 15 do 10 zawodniczki Dream Team pokonały swoje rywalki po bardzo wyrównanym meczu. Kolejny mecz w SLK odbędzie się 9 lutego.